Son Dakika Haberler

Türkiye’yi İslamlaştırma Politikası Yüzünden Atatürk Herhalde Mezarında Ters Dönmüştür

Türkiye’yi İslamlaştırma Politikası Yüzünden Atatürk Herhalde Mezarında Ters Dönmüştür
Okunma : 82 views Yorum Yap

putin-23

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, “Bir problemle karşılaşıldığında insanlar normalde birbiriyle iletişim kurup açıklama yaparlar. Ancak uçağımızı düşürdükten sonra Türkiye, bunun yerine NATO’nun arkasına saklandı” dedi. “Şu anda bize mevcut durum gösteriyor ki anlayış sağlamak Türk hükümetiyle biraz zor. Onlar bizi arkamızdan vurdular bu durumla” diyen Putin, “Bu yüzden de hükümetler arasında şunu görüyorum ki, gelecek görmüyorum” ifadesini kullandı. Putin, daha önce dile getirdiği “Türk hükümeti ülkesini İslamlaştırmayı amaçlıyor” açıklamasını devam ettirerek bu kez farklı bir yorum getirdi:

 

“Türk yönetiminin İslamlaştırma politikası yüzünden Atatürk herhalde mezarında ters dönmüştür.”

Putin, geleneksel yılsonu basın toplantısında Türkiye-Rusya krizine ilişkin değerlendirmede bulundu.

Putin’in açıklamalarından satır başları şöyle:

Türkiye yönetiminin uçağımızı düşürmesini, dostça bir adım olarak değil düşmanca bir adım olarak değerlendiriyoruz.

 

“Türkiye bizimle iletişim kurmak yerine yerine NATO’nun arkasına saklandı”

 

Bir problemle karşılaşıldığında insanlar normalde birbiriyle iletişim kurup açıklama yaparlar. Ancak uçağımızı düşürdükten sonra Türkiye, bunun yerine NATO’nun arkasına saklandı.

Biz Türkiye ile işbirliğini reddetmedik. Antalya’ya G20 zirvesine gittim ve orada birçok Türk yöneticiyle görüştüm. Bizim önümüze uluslararası hukuka uymayan Türkiye hakkında çok hassas konular koydular. Türkmenler hakkında ise hiçbir şey duymadım. Türkmenlere saldırılarla ilgili soru sorabilirlerdi. Biz de “Tamam anlıyoruz. Size yardım etmeye hazırız” diyebilirdik.

Türk hükümetinin yaptıkları durumu zorlaştırdı. Terör örgütü IŞİD ikinci bir sorun. Öncelikli sorun, 10 yıl 12 yıl önceye baktığımızda Irak’taki savaşta her şey tahrip edildi. Daha sonra petrol endüstrisi, petrol ihracatı gelişti. Bütün bu petrol kaçakçılığını önlemek için bir çeşit altyapı oluşturmak elbette önemli ki IŞİD’e karşı. Ancak terör örgütü IŞİD’in bu şekilde, bu yakıt sektörüyle, potansiyeliyle daha da kendini büyütmesi buna neden oldu. Buradaki kaçakçılıktan bahsedersek, bu konvoyları bombalarken amacımız buydu. Onların stratejilerini ve hareketlerini değiştirmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Şimdi değiştirmeleri gerektiğini anladılar, sadece geceleri taşıyorlar.

 

Türkiye-Suriye sınırı yakınlarında 11 bin yakıt tankeri gördük. Bütün bunlar yasal olmayan gelirler. Türk hükümeti radikalize etmeye çalışıyor. Bu radikal İslam değil ancak ılımlı İslam. Belki bu açıdan bakıldığında Türk hükümeti ılımlı İslam getirmeye çalışıyor ülkenin geleceğine. Baktığımızda durum daha da kötüleşti.