Son Dakika Haberler

Ucuz baklava da maske ve mesafe yok

Ucuz baklava da maske ve mesafe yok
Okunma : 555 views Yorum Yap

İstanbul Esenler’deki Atışalanı Caddesi’nde piyasadan çok daha ucuza satılan baklava için çok sayıda kişi sabah erken saatlerde kuyruk oluşturdu. Tatlıcının önünde oluşan metrelerce uzunluktaki kuyrukta sosyal mesafe kuralı ihlal edildi.

Tatlı kuyruğunda olan bir kişi, “Erkenden geldik. Dün zaten tatlı kalmadı. Sabahın erken saatlerinde bu kadar kuyruk bekleniyordum açıkçası. Arkadaşlar çok erken geldiler kalmadığı için erkenden gelmiş herkes. Arife olduğu için herkes tatlı almaya gelmiş” dedi.

Evi baklavacıya yakın olmasına rağmen erkenden kuyruğa girdiğini söyleyen Ayhan Yaprak ise “Açılmadan herkes kuyruğa giriyor. Bir iki gündür çok kalabalık. Sabahın erken saatlerinde böyle ise ilerleyen saatlerde daha fazla olacak” diye konuştu.

ESKİŞEHİR’DE DE 2 TON BAKLAVA 3 SAATTE BİTTİ

Eskişehir’de de dün uzun bir baklava kuyruğu oluştu. Tepebaşı ilçesine bağlı Şeker Mahallesi’nde kilosu 18 ile 30 TL’den satılan 2 ton baklava 3 saatte tükendi. Polis ekipleri korona virüsü tedbirleri nedeniyle kuyruktakileri sık sık sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda uyarıldı.

Saat 04.00’te tatlıların geldiğini ve vatandaşların bu saatte sıraya girmeye başladığını ifade eden işletmeci Bülent Özbay, “Dükkanımızı saat 10.00’da açtık. 750 tepsiden oluşan 2 ton baklava getirdik. Bayram olduğu için bugün erken bitti. Sabah 04.00’te Şanlıurfa’dan aracımız geliyor. O saatte de gelip, sıraya giriyorlar. Yoğun talep olduğu için yetiştiremiyoruz. Baklavalarımız kaliteli, lezzetli, fiyatlarımızı da herkesin alabilmesi için uygun tutuyoruz. Bu nedenle talep çok oluyor” diye konuştu.