Son Dakika Haberler

UĞUR MUMCU SARIYER'DE ANILDI

UĞUR MUMCU SARIYER'DE ANILDI
Okunma : 126 views Yorum Yap

Ugurmumcu
CHP Sarıyer İlçe Başkanlığının düzenlediği anma töreni PTT Evleri’nde bulunan Uğur Mumcu Parkı’nda gerçekleşti.
Uğur Mumcu’nun büstüne çelenk konulmasının ardından bir konuşma yapan CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz şunları kaydetti; 1980 ihtilalinin karşısında olmuş ve bununla ilgili yazılar yazmış, sokaklarda gençlerin öldürülmesinin 1970’lı yıllardaki kargaşanın gençlere bir şey kazandırmadığını ve barışın hakim olması gerektiğini yazılarında dile getirmiş ve barış ortamının sağlanması hususunda elinden ne geliyorsa yapmıştır.
UĞUR MUMCU HAKLIYDI, KÜRT SORUNU VE PKK AYRI DEĞERLENDİRİLMELİDİR
Türkiye’de yine hayali ihracatı yolsuzluğu ilk olarak gündeme getiren bir gazeteciydi devamında öldürülmesinden birkaç ay önce PKK ile Kürt Sorunu’nun ayrı değerlendirilmesi gerektiği ile ilgili bir araştırma yaparken katledilmiştir. Bununda bir çok önemi vardır geldiğimiz koşullarda Barışın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz”
HAZİRANDAN SONRA NEDEN KAN AKMAYA BAŞLADI
7 Haziran’dan sonra Güneydoğu’da akmayan kan birden bire yeniden akmaya başladı. Sarıyerli bir üsteğmen kardeşimiz dün şehit oldu. Ancak her Kürk kardeşimiz terörist değildir. Terörsitle, orada yaşayan Kürk kardeşlerimizi ayırmak zorundayız.”
Ugur-12
Uğur Mumcu’yu anma törenine CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyeleri Mustafa Balcı, Hasan Karagöz ve Ekrem Tekce ile CHP ilçe yöneticileri ve gençlik kolları başkanı Nihan Sabaz ve parti üyeleri de katıldı.