Son Dakika Haberler

Umutsuzluğun Ve Karamsarlığın Siyasette Yeri Yok!!

Umutsuzluğun Ve Karamsarlığın Siyasette Yeri Yok!!
Okunma : 115 views Yorum Yap

ANAFOTO_CENGİZALPSiyasetin duayen isimlerinden Dr. Cengiz Alp, Fatih’te, “Geleceğe hep umutla bakacağız, Umutsuzluğun ve karamsarlığın siyasette asla yeri yok” dedi.

CHP Fatih ilçe Örgütü ile yapmış olduğu toplantıda konuşan Dr. Cengiz Alp, 2. Bölge millet vekili adayı olmasının gerekçelerini sundu.

 SOL ADINA UMUT VAR..

 

“2015 genel seçimlerinde çok moralli olmamız lazım. Umutsuzluk ve karamsarlık siyasette asla yeri yok. Geleceğe hep umutla bakacağız. Umutluda bakmalıyız. Yanı başımızda, nüfusu İstanbul kadar olmayan Yunanistan örneği var. Sol adına, Yunanistan’da, Syriza Partisi’nin büyük bir başarısı var. O seçimin buraya yansımaması imkânsız” dedi.

 

UMUDA YOLCULUK

Siyaset yapan diğer parti bakanlarına, genel başkanlarına bakın, gırtlağına kadar yolsuzluğa, pisliğe bulaşmış bir siyaset sahnesin de bizler umuda bakmalıyız.

 

CHP’nin Umuda yolculuk projesinden örnekler veren Dr. Cengiz Alp seçim sürecinde İstanbul genelinde gönüllü olarak çalışma yapacak olan 40 bin partilinin hedeflerini açıklarken. Örgütsel yapıda çalışmaların Sosyal Demokrasinin zaferi olacağını belirtti.

 

ÖRGÜTÜMÜZE VERİLEN SÖZLERİ TUTMALIYIZ

Örgütümüze verdiğimiz sözleri mutlaka tutmalıyız.“Ön seçim olacak mı?” diye bugün halen tartışıyoruz, bu saatten sonra ön seçim yapmamaya hiç kimsenin gücü yetmez. Ön seçim olmazsa olmaz..

 

ÖRGÜTTEN GELMEYENLER BİRER BİRER GİDİYOR

 

CHP’den geçtiğimiz günlerde istifa eden İstanbul Milletvekili Ercan Cengiz, örneği yanı başımızda duruyor. Örgütten çıkmayan bir millet vekillerinin nasıl sorumsuz olduğunu bugün görüyoruz. CHP’de zaman içinde bazı millet vekillerinin nasıl aday oldukları ve nasıl bu görevlere geldiklerini biliyoruz. “Bugün gelinen sonuç ortada, savaşmamız ve mücadele etmememiz gerek bir ortamda örgütten gelmeyen millet vekillerinin partiden birer, birer gittiğini görüyoruz.” Artık örgütün içinden gelen millet vekili aday adaylarını seçmeniz gerektiğini biliyorsunuz. Ben bunun için aday adayı oldum. Adayınız oldum..Unutmayınız ki, “Ben milletvekili olursam; Milletvekili olan sizler olacaksınız. Ben sizler adına vekâleten orada olacağım”

 

ÖN SEÇİM YAPMAMAYA KİMSENİN GÜCÜ YETMEZ

 

Ön seçim olacak mı?” diye bugün halen tartışıyoruz, “ bu saatten sonra ön seçim yapmamaya hiç kimsenin gücü yetmez”. Ön seçim olmazsa olmaz.

TİRAN İKTİDARINI YIKABİLİRİZ

Başkanlık sistemi gündemde.

Daha otoriter olabilecek bir iktidarla karşı karşıyayız. Seçim sonucu ile her şey değişebilir. İçinde olabileceğimiz güçlü bir koalisyonla bu iktidarı yıkabiliriz. Daha iyi bir ülke kurabiliriz. Ben bunu başarabileceğimize inandığım için buradayım. İnsan odaklı bir sosyal hareketiz. Bu kültürü geçmişten geleceğe götürmek, yüzyıllar boyu sürdürmek istiyoruz.

 

GEZİ’Yİ VE BERKİN ELVAN’I UNUTMAYACAĞIZ

İnsan odaklı Sosyal Demokrat kültürü yaşatmak zorundayız.

Bu kültürü hayatları pahasına korumaya çalışan insanlarımız oldu. En son gezi parkında bunu gördük; Küçücük çocuklar, belki çocuklarımdan küçükler, yaşamlarını kaybettiler. 16 yaşında ki Berkin Elvan’ı unutmayacağız. Çocuklarımız ahlaksız bir iktidar yüzünden gözlerini kaybetti, kollarını kaybetti.

Bu özgürlük arayışını yarım bırakamayacağız. Onlar, için boşa öldü dedirtmeyeceğiz. Seve seve gönderdiğimiz çocuklarımızın vebali üzerimizde. Bu sorumluluğu bilerek bunun bilincinde olarak mücadele edeceğiz.

 

SOL İKTİDAR ATEŞİ DÜNYAYI SARSACAK

Yunanistan’da yakılan ateş dünyayı sarsacak.

Avrupa’yı, Asya’yı, Ortadoğu’yu değiştirecek. En çok da Türkiye’deki solun her rengini kendine getirecek. 2015 seçimlerinde birlik ve beraberlik içinde hareket etmemizin bize çok şey kazandıracağını göreceğiz.