Son Dakika Haberler

Unutulmayan Kurultaydan, Tarih Yazılacak Ön Seçime

Unutulmayan Kurultaydan, Tarih Yazılacak Ön Seçime
Okunma : 26 views Yorum Yap

sinasioktem_sariyerde

CHP’de 29 Mart 2015 Önseçim tarihinin en büyük kozu, tecrübeleri ve politikaları ile güçlü örgütsel yapı ve anlayış ile çalışmalarını sürdüren Şinasi Öktem, uzun yıllar CHP il başkanlığı döneminde yapmış olduğu çalışmaların sonucunu almaya başladı.

  1. bölgede 12 ilçeyi hergün ziyaret eden ve partililerle bir arada olan Eski Millet vekili Şinasi Öktem, Yıllarca vermiş olduğumuz mücadelenin semeresini bu ön seçimde alacağız, 2011 seçimlerine ön seçim olmayacaksa bende aday olmama dedim, bugün ön seçim var ve ben adayım. Örgütün gücüne inanıyorum, örgütün içinden çıkan insanlar millet vekili olmalı ve partinin önemli yerlerini işgal etmemelidirler açıklaması yaptı.

2005 KURULTAYI 2015 ÖNSEÇİMİ

Şinasi Öktem 2005 yılında CHP tarihinin olaylı ve silahlı kurultayında Divan Başkanlığı yapmış ve Deniz Baykal ve Mustafa Sarıgül başkan adayı olarak mücadele vermişlerdi. Kurultay sonrası Mustafa Sarıgül partiden uzaklaştırılmıştı.

Tarih 2015 Mart CHP’de ön seçim yaşanıyor.

Deniz Baykal Antalya Önseçim aday adayı. Mustafa Sarıgül İstanbul 2. Bölge aday adayı. Şinasi Öktem 2. Bölge aday adayı. Partililer uzun yıllar süren siyasi mücadelenin 29 Martta ön seçim sandıklarına cevabını verecekler.

Şinasi Öktem aday adaylığı basın açıklamasında “Partimin her kademesinde görev aldım. Gençlik Kolu, İl başkanlığı, Belediye başkanlığı, Millet Vekilliği ve bugün yinede adayım. Ben mücadeleden kaçan, Partiyi bırakıp giden, tekrar parti kuran, Partinin karşısında aday olarak mücadele veren bir insan olmadım, CHP’de doğdum burada yaşadım ve yaşamaya hizmet etmeye devam ediyorum” demişti.

Şinasi Öktem CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret ederek tüm partili arkadaşlardan ön seçimlerde destek bekliyorum dedi.