Son Dakika Haberler

Utanmadılar! Cemevi'ne İzin Verdiler!!

Utanmadılar! Cemevi'ne İzin Verdiler!!
Okunma : 99 views Yorum Yap

SmeclisSarıyerde Cemevi yapılması oy birliği ile belediye meclisinden geçti.
CHP- AKP-MHP oyları ile geçen İBB arazisi üzerinde yapılan Cemevi ne izin çıktı.
Sabahın erken saatinde olağanüstü toplanan Sarıyer Belediye Meclisi oy birliği ile yapılması için karar aldı.
Alevi Vatandaşlarımızın yıllardır Sarıyer de cem evi için vermiş oldukları mücadele nihayet kabul edildi ve sarıyerli alevi vatandaşlar huzura kavuştu..
NEDEN YILLARCA İTİRAZ ETTİLER
Artık Türkiye seçim dönemine girdi, CHP ye karşı başlatılan çirkin muhalefet ve zoraki yaptırımlar karşılığını bulmaya başladı.. CHP belediyelerinin her türlü projesine karşı çıkan ve nihayetinde Sarıyer de CEM evine Alevilerin yoğun baskısı neticesinde evet demek zorunda kalan iktidar partisi Sarıyerli Alevi vatandaşlara şirin görünmeye çalışıyor..
Sarıyerde siyaset yapanlar verilen mücadelenin ve AKP tarafından anlamsızca ve Alevileri ötekileştirerek yapmış olduğu siyasi eleştiriler, ikinci vatandaş muamelesi, topluma öcü gibi gösterilen bu halka bugün ibadethaneleri açılması için izin verilmesi siyasi olarak kazanımmı yoksa yenilgimi olduğu konuşulmalıdır..
Utanmadan yıllardır ve son aylarda Sarıyer Belediye Meclisinde Gündeme getirilen Cemevi ihtiyacı nice tartışmalara girilmesine yol açmıştı.
AKP meclis üyeleri Cem Vakfı başkanına hakarete varacak konuşmalar yapmış ve bir sonraki toplantıda yanlış anlaşıldım diyerek özür dilemişlerdi..
Birlikte yapılan dayanışma ve bunun sonucunda kazanılan haklar artık Türkiyede AKP nin bittiğinin ispatı olmuştur.
Sarıyer Toplumu Dayanışma Platformlarında dile getirdiği ve toplu olarak yapılan eleştiriler karşısında çaresiz kaldığından. Kitlelerin haklarını zorda olsa vemreye başlaması dayanacak ve savunacak güçleri ve siyasetleri artık kalmadığını göstermiştir..
Aleviler Sarıyerde AKP ile yapmış olduğu bu mücadeleyi kazanmıştır..
Merak edilen bunca yapılan hakaretlere değermiydi..