Son Dakika Haberler

ÜYE SIFIRLAMA HAREKATI

ÜYE SIFIRLAMA HAREKATI
Okunma : 93 views Yorum Yap

CHP-UYE
CHP’de Kurultay ve Tüzük değişikliği çalışmalarında kökten temizlik harekatı yapılacak. CHP tüzük değişikliği ile yenilenme çalışmalarına başlayacak. Altan Öymen döneminde yapılan ve 1 milyon 800 bin üyeden 148 bine kadar gerileyen CHP bir daha bu yapıda bir üyeye sahip olamadı.
 
CHP’de hafta sonu yapılacak kurultayın ardından örgüt yapısını kökten değiştirecek çalışma başlayacak.
CHP’de, 1 milyon 200 bin kişinin üyeliği silinerek ‘üye sıfırlaması’ yapılacağı belirtiliyor. CHP’nin son dönem tarihinde tek üye sıfırlaması 1999 yılında eski Genel Başkan Altan Öymen döneminde yapıldı. O dönemde 1 milyon 800 bin üyesi olan CHP’nin üye sayısı yapılan ‘sıfırlama’ ile 148 bine düştü.
Radikal’den Ercan Sarıkaya’nın haberine göre, bu yıl içinde yapılacak ‘Tüzük kurultayı’ ile ilk olarak partinin örgüt yapısı değiştirilerek, gençlik kolları ve kadın kollarının da yeniden örgütleneceği vurgulanıyor. Tüzük değişikliğiyle birlikte CHP’de tüm üye kayıtlarının sıfırlanması düşünülüyor.
CHP’NİN 1 MİLYON 200 BİN ÜYESİ VAR
Yönetimin üye sıfırlamasını ‘aidat’ üzerinden yapacağı da konuşuluyor. CHP’nin şu anda yaklaşık 1 milyon 200 bin üyesi bulunuyor. CHP’nin son dönem tarihinde tek üye sıfırlaması 1999 yılında eski Genel Başkan Altan Öymen döneminde yapıldı. O dönemde 1 milyon 800 bin üyesi olan CHP’nin üye sayısı yapılan ‘sıfırlama’ ile 148 bine düştü.