Son Dakika Haberler

Uzun İnce Bir Yolda Adaylığını Açıkladı

Uzun İnce Bir Yolda Adaylığını Açıkladı
Okunma : 114 views Yorum Yap

CB_adayiAnkara’daki ‘Şölen’de Genel Başkanvekili ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Mehmet Ali Şahin, Tayyip Erdoğan’ın adaylığını açıkladı.

AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı bugün açıklandı. Başbakan Erdoğan, AKP’nin Cumhurbaşkanı adayı oldu.

Ankara’da düzenlenen etkinlikte Erdoğan’ın adaylığını Genel Başkanvekili Mehmet Ali Şahin açıkladı. Şahin, Erdoğan’ın adaylığını, “Biz AK Parti olarak uzun bir aday tespit süreci yaşadık. Milletin reisi cumhur olarak, cumhurun başı olarak görmek istediği ismi, nihayet tespit ettik. Biliyorsunuz bir kişinin cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için en az 20 milletvekilinin imzasıyla aday gösterilmesi gerekiyor. Biz grubumuzdaki tüm vekil arkadaşlarımızın imzalarını topladık. Başbakanımız İstanbul milletvekili Recep Tayyip Erdoğan. Adayımızın hayırlı olmasını diliyorum” sözleriyle açıkladı.

Açıklamanın ardından Erdoğan’ın hayatını anlatan belgesel gösterimi yapıldı.

AMİNLER VE DUALARLA AÇIKLADI

Erdoğan Kürsüde aminlerle ve dualarla başladığı konuşmasına “uzun ince bir yoldayız gidiyorum gündüz gece” diyerek konuşmasına başladı.

Alemlerin rabbi Allah’a hamd olsun. Mülkün sahibi Allah’tır. Zaferin sahibi sadece ve sadece Allah’tır. Bu davayı bu hareketi bu mücadeleyi işte bugünlere eriştiren rabbime sonsuz hamdü senalar olsun. bu davanın bayraktarlığını yapmış her bir kardeşime rabbim rahmet etsin, onlardan razı olsun.

Çıktığımız kutlu yolculukta rabbim ayaklarımızı doğruluk üzre sahip kılsın. Yarab sen ki kullarının hareketini takdir ettin, senin iznin olmadıkça hiçbir şey hareket etmez. Bizim hareketlerimizi doğruluk üzre kıl. Yarab bizim göğsümüzü genişlet, hayır işlerimizi kolaylaştır dedi.