Son Dakika Haberler

UZUN SÜRECEK KOALİSYONA KARŞIYIM

UZUN SÜRECEK KOALİSYONA KARŞIYIM
Okunma : 10 views Yorum Yap

 

recep-tayyip-erdogan-uzunkoalisyon-1

SEÇİME GÖTÜRMEK SÜRETİYLE EVET

 

Erdoğan “Benim karşı olduğum kalıcı azınlık hükümetidir. Seçime götürmek kaydıyla bir azınlık hükümeti pekâlâ mümkündür. Kendisine görev verilen bir partiye diğer bir partinin veya partilerin dışarıdan destek vermesi suretiyle oluşturulacak bir azınlık hükümeti ülkeyi seçime götürebilir” dedi.

 

Erdoğan “Türkiye’de son terör saldırılarında hükümetin hâlâ kurulamamış olmasının bir etkisi var mıdır?” şeklindeki bir soruya ise  “Hayır, sanmıyorum. Dediğinizin bir etkisi olduğunu düşünmüyorum. Koalisyon olup olmayacağı görülecek. Ama son 20-30 yıla bakınca en uzun süreli koalisyon 3.5 sene sürmüş. Ondan önce 16 ay süren koalisyon bile var. Bunlardan ülkemiz için fayda bekliyorsak boşuna bekliyoruz.

 

“AZINLIK HÜKÜMETİNİN KALICISINA KARŞIYIM”

 

Erdoğan kalıcı bir azınlık hükümetine karşı olduğunu vurgulayarak “Seçime götürmek kaydıyla bir azınlık hükümeti pekala mümkündür. Kendisine görev verilen bir partiye diğer bir partinin veya partilerin dışarıdan destek vermesi suretiyle oluşturulacak bir azınlık hükümeti ülkeyi seçime götürebilir.” dedi.