Son Dakika Haberler

VALİ MUTLU’DAN BAŞKAN GENÇ’E ZİYARET

VALİ MUTLU’DAN BAŞKAN GENÇ’E ZİYARET
Okunma : 102 views Yorum Yap

image

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, belediye başkan yardımcıları Sevgi Atalay, Yüksel Tutak, Mustafa Tok, İsmail Erdem, Gökan Zeybek ve Semra Kartal’ı takdim ederek Vali Mutlu’ya tanıttı. Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Emniyet Müdürü Murat Karakaya, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Mustafa Balcı, belediye birim müdürleri ve Büyükdere Muhtarı Ali Yazıcı’nın da bulunduğu ziyaret oldukça samimi bir sohbetle geçti.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i makamında ziyaret etti. Başkan Genç’e hayırlı olsun dileklerini ileten Vali Mutlu, “Sizi yürekten kutluyorum, Sarıyer’de çok güzel hizmetlere vesile oldunuz” dedi.

“HALKTAN ÖNEMLİ BİR EMANET ALDINIZ”

Başkan Genç’e tebrik ziyaretinde bulunan Vali Mutlu, “Sizi yürekten kutluyorum, meclisimizle birlikte. Bundan sonra da Sarıyer’e, güzel şehrimiz İstanbul’a güzel işleri yapmanızı yürekten diliyorum. Bizde devletimizin imkanları ve ölçüleri doğrultusunda Sarıyer’de belediyemizin yanında olacağız. Halktan önemli bir emanet aldınız. Güzel ilçeyi inşallah daha iyi bir yapıya taşıyabiliriz, gururlanıyoruz. Bütün İstanbul bizim zenginliğimiz” dedi.

Vali Mutlu’yu makamında ağırlayan Genç, Sarıyer’de önemli değerlerden ve destek olunması gereken projelerin olduğundan bahsetti. Sarıyer’in balı, böreği, balıkçılık ve doğa güzellikleriyle ünlü olmasından gurur duyduğunu ifade eden Mutlu, Sarıyer’de turistlik ve tarihi değerlerin ön plana çıkarılması gerektiğini söyledi.

Sarıyer Belediyesi ile kardeş belediye olan Aachen Belediyesi’yle birlikte yürütülen çalışmalardan da bahseden Başkan Genç, Aachen’dan gelen misafirlerin ilçemizi ziyaret ederek doğal güzelliklerini görmesi ve övmesinin çok önemli olduğunu söyledi.

“SOKAKLARIN VE EVLERİN RESTORE EDİLEREK YAŞAMA KAZANDIRILMASI GEREKİYOR”

Sarıyer’de restorasyon ve kentsel dönüşüm konularına da değinen Başkan Genç, “Bölgemizin çok farklı boyutları var. Vatandaşın tek adresi belediyedir. Sarıyer’in bu kadar güzel doğa yapılanmasının yanında, eski binaların ayağa kaldırılabilinecek şekilde yapılandırılması gerekiyor. Bu bizim yetki alanlarımızın dışında. Eski sokakların ve evlerin restore edilerek yaşama kazandırılması gerekiyor. Kentsel dönüşümle ilgili de çalışmalarımız var. Dokunamadığımız yerleri yapmak en büyük hedefimiz” diye konuştu.

“SARIYER’DE BALIKÇILIK MERKEZİ KURMAK İSTİYORUZ”

Vali Mutlu ve Başkan Genç’in sohbeti sırasında Sarıyer’in sorunlarından bahsedilirken Balıkçılık ve Midyecilik sorunu da masaya yatırıldı. Başkan Genç, Sarıyer’de balığın ve midyeciliğin geliştirilmesi gerektiğini altını çizerek şu şekilde konuştu; “Sarıyer’de sıkıntılarımız var. Balıkçılık merkezi yapmak istiyoruz fakat belli mevzuatlardan dolayı yapamıyoruz. Balıkçılığın geliştirilmesine gerekiyor. Biz balığı o gün yakalarız, o gün sattık sattık, satamadık gübre yaparız. Bizdeki bazı balık türleri Avrupa’da yok, balıkçılığın işlenebilir vaziyete getirilip, daha ileri boyuta taşımamız lazım. Türkiye’nin en büyük midye yatağı burada. Midyecilere midyeleri işleyebilecekleri hijyen ortamı sağlamak, daha kalıcı daha bilimsel ortamı ancak mevzuatı aşarsak yapabiliriz.”