Son Dakika Haberler

VAN VE MARDİN’DE POLİSE UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRDILAR

VAN  VE MARDİN’DE POLİSE UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRDILAR
Okunma : 100 views Yorum Yap

Sondakika-1

VAN  VE MARDİN’DE POLİSE UZUN NAMLULU SİLAHLARLA SALDIRDILAR

Bugün saat 22.50 sıralarında Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’ne, teröristlerce uzun namlulu silahlar ve patlayıcılarla saldırı düzenlendi.

 

Yoldan geçen bir araçtan açılan ateş ve atılan patlayıcıların patlaması sonucu saldırıda yaralananlar olduğu belirtildi.

 

PROTESTOCULAR VAN’DA POLİS ARACINA SİLAHLI SALDIRI

Van’daki gösterilere müdahale için giden polise, teröristlerce ateş açıldı. Yapılan saldırı sonrası bölgede geniş çaplı operasyon başlatıldı.

 

Saldırıda ölen ve yaralanan olmazken, polis çevrede geniş çaplı operasyon başlattı.

“Van’ın Hacıbekir Mahallesi’nde saat 21.30 sıralarında yola barikat kurarak Kuzey Irak’daki PKK kamplarının bombalanmasını protesto eden gruba, polis müdahalede bulundu. Çok sayıda polis ekibinin sevk edildiği Hacıbekir Mahllesi’nde toplanan protestocu gruplar, gözyaşartıcı bomba kulanılarak dağıtılmaya çalışılırken, bu sırada polisin zırhlı aracına da silahla ateş açıldı. Nereden geldiği belli olmayan kurşun, zıhlı aracın ön camını patlatırken, olayda ölen ve yaralanan olmadı. Yapılan silahlı saldırı sonrası polis Hacıbekir Mahallesi’nde geniş çaplı operasyon başlattı.”