Son Dakika Haberler

“Varan 8” Şükrü Genç Bir Eser Daha Kazandırdı.

“Varan 8” Şükrü Genç Bir Eser Daha Kazandırdı.
Okunma : 114 views Yorum Yap

semteviBelediye Başkanı Şükrü Genç’in Sarıyer’e kazandırdığı 8.Semt Evi’nin açılışı Poligon Mahallesi’nde çok sayıda vatandaşın katılımı ile yapıldı.

Açılış törenine CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Diribaş, belediye başkan yardımcıları Sevgi Atalay, Mustafa Tok, Adnan Ayber, Mehmet Metilli, Recep Yel, belediye birim müdürleri, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve ilçe teşkilatı, meclis üyesi adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılışında Poligon’daki kursiyer kadınlar adına bir teşekkür konuşması yapan Emine Çolak, Poligonlu kadınların böyle bir semt evine ihtiyaçları olduğunu ve Belediye Başkanı Şükrü Genç’in bu ihtiyaçlarına yönelik bir semt evini mahallelerine kazandırdığı için çok mutlu olduklarını ifade etti.

semteviPoligon Fethiyespor Kulübü Başkanı Şaban Öztürk ise, duyduğu heyecanı dile getirerek Şükrü Genç’e emeklerinden dolayı Poligon halkı adına teşekkür etti ve Şükrü Genç’in adının yazılı olduğu formayı başkana hediye etti. Fethiyespor Kulüp Başkanı İsmail Öztürk de, bu oluşuma katkı sağlayan ve emek veren herkese teşekkür etti.

Genç; “Sarıyer’de halkın iktidarı devam edecektir”

Ardından mikrofona gelen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ise “Biz mahalleleri Türk toplumunun mahalle geleneği ve kültürü doğrultusunda aynı şekilde işlemeye devam edeceğiz. Mahallelerde amatör spor kulüplerine destek veren, gençleri spor çerçevesinde toparladıkları için ben kulüp başkanlarına çok teşekkür etmek istiyorum. Spor kulübüyle birlikte bir semt evi ve taksi durağını birlikte hizmete açıyoruz. Spor bir barış basamağı. Özellikle tepe mahallelere hizmet yoğunluğunu arttırmayı hedefliyoruz. Bugüne kadar hep yaşamı kolaylaştırıcı türden işler yaptık. Sarıyer’de beni tanıyanlara da tanımayanlara da çok aşırı bir güvenim var. Sarıyer’de halkın iktidarı devam edecektir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin yolları açık olsun. Hani bir laf vardır kaldığımız yerden devam edeceğiz diye; kalmadık devam ettiğimiz sürede hızımız artacak. Bu örgütlülüğümüzü, birlik ve beraberliğimizi her alanda mutlaka devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Mahalle esnafına da ziyaretlerde bulundu
Konuşmaların sona ermesinin ardından Şükrü Genç, Poligon Mahallesi’ne kazandırdığı semt evinin açılış kurdelesini vatandaşlarla birlikte kesti. Hizmete açılan semt evinde el emeklerini ilk kez sergileyen kadınlarla bir süre sohbet etti. Çocukların da büyük ilgisiyle karşılaşan Genç, açılışın ardından Poligon Mahallesi’nde esnaf ziyareti de yaparak vatandaşlarla bir araya geldi.