Son Dakika Haberler

VATANDAŞ ŞUBAT AYINDA SERGİLENEN AYNI OYUNU YEMEDİ

VATANDAŞ ŞUBAT AYINDA SERGİLENEN AYNI OYUNU YEMEDİ
Okunma : 89 views Yorum Yap

MECLİS GÜNDEMİ

Madde : 3,4,5.

Sarıyer Belediye Meclisinde gündem Koçataş, Çayırbaşı ve Pınar Mahalleleri Sarıyer Belediye Meclis kararı gereği hazırlanan Sarıyer Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi İslah İmar Planı Hakkında başkanlık teklifi.

Sarıyer Belediye Meclisi Mart ayı 1. oturumu 06.03.2017 bugün saat 11.00’de Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Sarıyer’in Mülkiyet Sorunu için hazırlanan planlar Sarıyer Belediye Meclisi’nden geçmesi için yapılan olağan Meclis Toplantısı AKP Grubunun ve taraftarlarının tepkisi nedeni ile yine olaylı bir şekilde geçen meclis sonunda AKP Grubunun meclisi terk etmesi neticesinde CHP’nin oyları ile oybirliği olarak geçti.

****

Mecliste Pınar Mahallesi, Koçataş Mahallesi, Çayırbaşı Mahallesi dernek ve kooperatifleri yoğun bir katılımla iştirak ettiler. Halk tapu sorununun çözümü için her iki partinin oy birliği ile geçmesini beklediği gündem maddeleri görüşmelerine geçilmeden salonun bir kısmını dolduran AKP taraftarlarınca meclis görüşmeleri yapılan müdahaleler üzerine iki kere ara verilerek ve sonunda salon meclis başkanı Hüseyin Çoşkun’un yetkisi dahilinde salon seyirciye boşaltılarak devam etti.

****

YİNE GÖRÜŞEMEDİLER

AKP Grubunun FETO Suçlaması ile cezaevinde bulunan Erkan Karaaslan üzerinden kurgulamış olduğu siyasi tavrını meclis’te sürdürmek istedi.

Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun İBB’de yapılan uygulamayı burada aynen uygulayacaklarını belirti.
Gündem maddelerine geçilirken gündem dışı konuşmalar için CHP Grup Sözcüsü Mustafa Oktay Aksu “ Gündem maddeleri ile başlamasını ve görüşmelerin gündem üzerinden devam etmesini, Gündem dışı konuşmaların ise maddeler görüşüldükten sonra yapılmasını” teklif etti.

AKP Grubu karşı teklifte bulunması üzerine Meclis Başkanı Hüseyin Çoşkun oylama yapılacağını belirti ve yapılan oylamada CHP’nin önergesi kabul edildi.

****
CHP Grup Başkan Vekili Nurettin Çelik, Burada kendi konuşmalarımız engelleniyor, burada bu kürsüde Erkan Karasalan’ı konuşacağız, belediyelerin parası nereye gidiyor onları konuşacağız açıklaması yaptığı sırada AKP Taraftarları sözlü sataşmalarda bulundu.

Meclis başkanı Hüseyin Çoşkun Gündem dışına çıkılmaması için uyarması üzerine salonda gerginlikler organize bir şekilde büyüdü.

CHP Meclis Üyeleri ve Mahallelerinin sorunlarının çözümünü bekleyen vatandaşlar sessizce yaşanılanları takip etmeye başladı.

****
Sabahın erken saatlerinden Meclis’te bir çok sivil polis olması ve belediye’nin de zabıtalar ile tedbir alması olayların büyümesini engelledi.

10 DAKİKA ARA

Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun oturumun sağlıklı yapılamayacağını söyleyerek toplantıya 10 dakika ara verdi.

Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı ve çok sayıda polis yetkilisinin de mecliste hazır bulundu.

****
SARIYER’DE İLK DEFA MECLİSTE GÖRÜLDÜLER

CHP’yi ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i FETO ‘culukla suçlayan AKP Grubu ve tarafları meclis oturumunda karışıklık ve baskı için “Cübbeli Tarikat Üyelerini Kullandı”

CÜBBELİ VATANDAŞIN SATAŞMASI CHP’LİLERİ KIZDIRDI

Mecliste cübbeli ve sarıklı bir vatandaşın sıraların üzerine çıkarak CHP’lilere sözlü sataşmada bulunması ise büyük tepkiye neden oldu.

CHP Grubu ve Sarıyer Mahalle Dernek ve Kooperatifleri Sarıyer Belediye Meclisi’nde yaşanan Cübbeli ve diğer cemaat üyelerinin sözlü tepkilerini hayretler içinde izlediler.

PROVOKSYON BAŞLADI

AKP taraftarlarının Sarıyer Yerel Basına’na” sözlü sataşmalarında “ bunları da yazın, korkaklar, neden yazamıyorsunuz, sözlü sataşmalarında aynı basın organları ve diğer seyirciler, Belediye Basın Çalışanları ve Sarıyer Times yaşanan tüm olayları Sosyal Medya Persikop, Twitter ve Facebook’dan tüm zaman diliminde yaşananlar canlı olarak yayınlandı.

CHP’li Yöneticiler videoya çektikleri bu kişi için “Kim bu adam, bu kişi açıkça olayları provoke ediyor. Bu kişi nasıl olur da mecliste sıraların üzerine çıkıp bize sözlü saldırıda bulunabilir” diyerek tepki gösterdi.

****
İSPARK DESTEĞE GELDİ

Meclis’te bazı vatandaşlar, salonda olay çıkaran kişilerin İSPARK’ta çalışan otoparkçılar olduğunu bunları tanıdıklarını belirtti ve duruma tepki gösterdiler.

VATANDAŞ ŞUBAT AYINDA SERGİLENEN AYNI OYUNU YEMEDİ

Koçataş, Çayırbaşı ve Pınar Mahallesi vatandaşları “Biz buraya tapu sorunumuzun konuşulacağı için geldik. Şubat ayı meclisinde yine mahallelerimizin planları için buraya geldik, AKP sıralarlında sözlü sataşmalar üzerine yine mecliste karışıklık çıkararak meclisi terk ettiler. Biz tapu derdindeyiz, birileri şov derdinde”.

HAZIRLIKLI VE PLANLI GELDİLER

AKP Grubu ve taraftarları doğal olarak Meclis’e hazırlıklı geldi.

Referandum’da anketlerinden Hayır oylarının çok yüksek oluşu, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in Sarıyer halkı üzerinde büyük etkisinin olması AKP’nin Sarıyer’de Referandum seçimlerinde başarı yakalamasının zorlaşması neticesinde bütün planlar kurulmaya başladı.

Dikkat çeken ayrıntı : Referandum kararı öncesinde 3 yıl içerisinde AKP ve CHP Meclis Üyeleri ve Sarıyer Belediye Meclisi hiç bir olay ve tartışma yaşamamış olmasıdır.

Bugüne kadar meclis’e TV çağırmayan AKP Grubu hafta içinde basın organlarına servis ettiği sözde belgeler ile “Ahaber ve Ulusal Medya vede İzmir uzantılı yerel basına” servis edilen haberleri nedeni ile yaratamadığı gündemi yine olay çıkararak Sarıyer Belediye Meclisi’nde “ Olay Var” haberleri ile gündem oluşturmaya zemin hazırladılar.

10 DAKİKA ARA…

SOSYAL MEDYA MECLİS CANLI YAYINI
https://www.facebook.com/734762187/videos/10155134191842188/

ŞUBAT AYI MECLİSİ