Son Dakika Haberler

Vehbi Koç Lisesi Mezunuyum. Yağmur Eftalya Şakar

Vehbi Koç Lisesi Mezunuyum. Yağmur Eftalya Şakar
Okunma : 19 views Yorum Yap

Mustafakoc
Mustafa Koç..
Kişisel olarak tanımadan sevilen nadir kişilerden biridir sanırım Mustafa Koç. ‘ Aman efendim ölmüş işte her hangi bir insandı ‘da diyebilirsiniz, sizin için bir şey ifade ediyor da olabilir. Yalnız şu saçma yorumlara sanırım dayanamıyorum. O kadar parası varmışta Allah’ın takdir – i ilahisi Beykoz Devlet Hastanesin’ e gitmiş vs vs. Hiç kusura bakmayın; ‘ mevcut hükumetin nefret dili sizlerin de kanına işlemiş. ‘ Zenginin parası fakirin çenesini yorar’ da böyle bir şey ayrıca.
Her neyse tekrar Merhum Mustafa Koç ‘a dönecek olursak…
Tanımadan sevmek demiştim. Yani , yakın hissetmek. İnsan kendinden olanlardan ziyade, kendine yakın hissettiklerini severmiş. Bugün Mustafa Koç için her kesimden bir çok kişi hiç tanımadan üzülüyorsa bu tamamen bu tezi doğrulayan bir tespittir.
Ben kendi düşüncelerimi anlatacağım.
Sanırım Koç ailesine sempati besleme zamanım Lise’ye başladığım döneme denk gelir. Zira, Vehbi Koç Vakfı Lisesi mezunuyum.
Paylaşımlarımı takip edenler iyi bilir. Tam bir Cunda aşığıyımdır. Bir an önce emekli olup yerleşme hayalimde cabasıdır. Cunda’ nın simgesi olan Halk adıyla Değirmen, Müze adıyla Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı, Rahmi Koç Müzesi tarafından, proje başında bizzat Mustafa Koç bulunarak yapılmıştır.
Ve ileride çocuklarıma, torunlarıma anlatacağım en büyük, en yüce, en değerli zamanlar.. ” GEZİ ”
Divan Otel’in kapılarının sonuna kadar “geziciler” e açıldığını, revir yapıldığını, aş yeri yapıldığını ben unutsam , siz unutamazsınız sanırım…
Borsayla, Ticaretle, Sanayi ile ilgilenmediğim için şirketlerinin büyüklüğü, ihracat şampiyonu olması pek önemli değil benim için, hiç olmadı. Ama her 10 Kasım’da içime dokunan reklamları, anmaları, yaptıkları her icraatta Atatürk ve Cumhuriyet vurguları..
Evet , hayatımın içinde bilmemesine, farkında olmamasına rağmen önemli birisiydi Mustafa Koç..
Fakat onu benim gözümde daha değerli kılan bir şey daha vardı.
“iyi bir aile babası olması”
Bir Magazin Dergisinde çalışırken, Bir Projede yaşamım koç ailesine denk geldi, belki kader, belki bir başlangıçtı, Göcek ‘te bir programda kendisinin grubunda yer almıştım. O yoğunluğun, o stresin, o rekabetin, o hengamenin arasında ; gözleri ışık saçan çok güzel bir babaydı Mustafa Koç..
Güle Güle Mustafa Koç..
Rahmetle..