Son Dakika Haberler

Ver Pipiyi, Al Kol Saatini, Yılmaz Özdil

Ver Pipiyi, Al Kol Saatini, Yılmaz Özdil
Okunma : 136 views Yorum Yap

20070529_circumcised_bananaHürriyet yazarı Yılmaz Özdil, Zafer Çağlayan’ın Rıza Sarraf tarafından hediye edilen kol saatine ilişkin savunmasını köşesine taşıdı.

Yılmaz Özdil, yine kendine özgü sert diliyle ilginç bir yazı kaleme aldı. Çağlayan’a hediye edilen kol saatini sünnet düğünlerinde hediye edilen kol saatiyle bağdaştıran Özdil, “Ver pipiyi… Al kol saatini. Al kol saatini… Ver memleketi.” diye yazdı.

İşe Özdil’in bugünkü yazısı:

Kol saati

Zafer Çağlayan gazete okurken kol saatinin reklamını görmüş, meğer o sırada hayırsever Rıza oradaymış, sen zahmet etme abi, ben ayarlarım demiş, biz bakmayalımmış faturayı kimin ödediğine, garanti belgesi kendi adınaymış filan…
*
Aslına bakarsanız, Zafer Çağlayan’ın suçu yok. Hani, sünnet çocuklarına kol saati hediye edilir ya… İşte bu geleneği her kim başlattıysa, her şey onun başının altından çıkıyor.
*
Ver pipiyi, al saati.
Bize ilk öğretilen, bu.
Kol saati, pipimizden bile değerli.
Düşün gari.
*
O yüzden… Başbakanımız efendimize doğum gününde acaba ne hediye versek diye kafa yoran AKP milletvekilleri, aralarında para toplayıp, Ulysse Nardin marka kol saati aldı.
Başbakanımız efendimizin en birinci arkadaşı Silvio Berlusconi, Bilal’in düğününde Bilal’in nikâh şahidi oldu, Bilal’e kol saati taktı.
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Katar’a gezmeye gitti, Katar Emiri jest yaptı, geziyi takip eden gazetecilerimizin otel odalarına birer kol saati bıraktı.
Cemaat henüz haşhaşi ilan edilmemişti, yalaka gaztecilerimiz Pensilvanya’ya el öpmeye gidiyordu, Hocaefendi de her elini öpen yalakaya kol saati takıyordu.
Geçenlerde magazin sayfalarında manşetti, Bülent Ersoy yeni sevgilisine takmak için kol saati sipariş etti.
Ki, rüya tabirlerinde bile vardır, rüyada hediye kol saati görmek, getirili işlere, berekete, şöhrete, ikili ilişkilerde muvaffakiyete, ferahlamaya delalettir.
*
(Dünyanın bütün erkekleri rüyalarında kadın görür, bizim millet hediye kol saati görüyor. İnanmayan internete girsin, baksın, “rüyada hediye kol saati görmek” var, “rüyada hediye kol saati almak” var.)
*
(Ramazanda diyanete soruyorlar mesela, oruçluyken hediye kol saati almak caiz midir? Ulema değilim ama, bence, garanti belgesi senin adınaysa, caizdir.)
*
Bu toprakların erkekleri için, adeta erkekliğin tescilidir kol saati… Mürüvvetini görmek gibidir. Kol saatine karşı zafiyetimiz, çocukluğumuzdan bilinçaltımıza işlemiştir. Fiyatı her ne olursa olsun, avanta saat, her şeyden değerlidir.
*
Ver pipiyi…
Al kol saatini.
Al kol saatini…
Ver memleketi.