Son Dakika Haberler

VİRA BİSMİLLAH DEDİLER. BALIKÇININ SORUNUNU UNUTULAR

VİRA BİSMİLLAH DEDİLER. BALIKÇININ SORUNUNU UNUTULAR
Okunma : 87 views Yorum Yap

Avsezonurumelifeneri
Balıkçılık sezonu açıldı. Rumeli Feneri’ne  Bakan Faruk Çelik’in yanısıra İstanbul Valisi Vasip Şahin, İBB Başkanı Kadir Topbaş, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Dr. Mustafa Altuğ Atalay, AK Parti Milletvekilleri, Gıda Tarım ve Hayvacılık Bakanlığı İstanbul İl Müdürü  Hamit Aygül, Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve muhtarlar katıldılar.
 
BAKAN DENİZDEN GELDİ
Bakan Faruk Çelik balıkçılık sezonu açılışı için Kıyı Emniyeti teknesi ile AKP Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın organizasyonunda tekne ile limana geldi.
SU ÜRÜNLERİ DERNEK BAŞKANI BARINAK, BALIK HALİ İSTEDİ
Sarıyer-Kireçburnu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Güney, Kilyos’a barınak istiyoruz, Sayın Belediye başkanımız Kadir Toğbaş bunun için gerekeni yapmalıdır, Sarıyer’de balık hali istiyoruz bu biz balıkçıların en büyük sorun ve taleplerimizdir.
BAKAN FARUK ÇELİK BALIKÇILARI UNUTTU
2016-2017 Su Ürünleri Avlanma sezonu açılış programına katılarak konuşma yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, “Üç tarafımız denizlerle çevrili ama dört tarafımızda da sorunlarımızın olduğunu bilelim ” dedi.
15 Temmuz darbesi ile ilgili açıklamalar yapan Bakan Faruk Çelik, Rumeli Fenerli balıkçıların sorunlarını unuttu. Balıkçıların Kilyos’a barınak yapılması isteklerini yanıtsız bıraktı.
TOPBAŞ, KORUMAM YOK. NEDEN KORKUYORLAR
Rumeli Feneri limanına gelirken koruma getirmeyen Kadir Topbaş, insanlar neden korkuyor. Benim bir korkum yok. Korumam yok dedi.
Rumeli Fenerinde yapılan balık sezonu açılış programında konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, “Maalesef yanlış avlanmalar oluyor. Zaman zaman denizde görüyorum, av mevsimi dışında büyük gemiler projektörlerle avcılık yapıyorlar. Esasında bunlar denizciliği öldürüyorlar. Altın beyinli çocuk gibi insanlar geleceğini yok ediyorlar. Biz dengeli ve doğru bir avcılık yapsak dünyada ekonomisi denizden en yüksek ülke haline geliriz” ifadelerini kullandı.