Son Dakika Haberler

Yağmur Edebiyat Günlerini Engelleyemedi

Yağmur Edebiyat Günlerini Engelleyemedi
Okunma : 129 views Yorum Yap

image3.Sarıyer Edebiyat Günleri Yazarların, Şairlerin, Spor adamlarının panelleri ile devam ediyor. Kötü hava koşullarının olmasına rağmen 2 gün boyunca yağmur olmasına rağmen etkinlik tüm hızı ile devam ediyor.

Gazeteci – Yazar Şükran Soner’den İşçi ve kadın hakları söyleşisi

Yazar Cafer Hergünsel moderatörlüğünü yaptığı Gazeteci – Yazar Şükran Soner, işçi ve kadın hakları söyleyişi gerçekleştirdi İşçi hakları ve sendikalaşma konusunda geçmişle günümüzü karşılaştıran Soner, gerek kadınlar gerekse işçiler için insanca yaşama haklarının giderek kısıtlandığının altını çizdi.

Edebiyat Günleri’nde spora dair keyifli bir sohbet

Edebiyat Günleri’nin ilerleyen saatlerinde ünlü  Teknik Direktör Yılmaz Vural, eski Futbolcu-Yazar Engin Verel, Spor Yazarı Dilek Neşe Açıkel, eski hakemlerden Muhittin Boşat Sarıyer halkıyla buluştu. Yağmur altında gerçekleşen keyifli sohbete Kireçburnu bayan futbol takımı da eşlik etti.

Yazar Buket Uzuner “Edebiyat Hayatımızı Nasıl İyileştirir” konulu söyleyişi gerçekleştirdi.

Şiir Teknesinde günün finali gerçekleşti.

Şiir Teknesi, hava muhalefeti sebebiyle iskeleden ayrılamadı ama yağmurlu bir sonbahar akşamının romantizmine de engel olamadı.. Sarıyerli şairlerin şiirlerini okuduğu teknede Ramazan Gecenoğlu, Emin Turan, Yetkin Aröz, Ahmet Yalçın, Tuncay Dağlı, Aras Atbaş, Cemile Savaş, Ayşe Özkan, Şenel Gökçe, Ahmet Can Akyol, Emine Topçu ve Şerafettin Kaya yer aldı.