Son Dakika Haberler

YAKIN OLMAK YADA OLMAMAK İŞTE BÜTÜN MESELE BU, Nilgün Kral Güneri

YAKIN OLMAK YADA OLMAMAK İŞTE BÜTÜN MESELE BU, Nilgün Kral Güneri
Okunma : 27 views Yorum YapNilgün Kral Güneri
Nilgün Kral Güneri

            Partili olmak,parti disiplini almak; Bu sözcükleri  çok defa duymuşuzdur. Bu sözcükleri  sarf  etmek çok güzel olsa gerek.Ama bunu söylemek kolayda,bu söylemi eyleme geçirmek o kadar kolay   olmuyor bir çokları için.      

“Yaklaşan yerel seçimlerle beraber ısınan siyaset sahnelerinde herkeste bir paniktir gidiyor.”

Bu paniklemenin nedeni kiminle görünmeliyim,kiminle görünmemeliyim telaşı .Peki bu panik neyin nesi?

“Bu adaylar muhalif partilerin aday adaylarım ki beraber görünmekten imtina edelim? “

 

Bizler CHP’liler olarak aynın değirmenin çarkı için su taşıyanlarız.Bu çarkın dönüp unu yapılması için var gücümüzle el ele vererek değirmenciye yardımcı olup unu öğütüp, ekmeği yapabilmek  için hamuru yoğurmayı  başara bilmektir.

Demokrasinin gereği çok sesliliktir. Müzikte  tek nota olsa idi şarkılar bu kadar güzel olabilir miydi?

“Bu bir hizmet yarış. Halk için yarışmak, insana haz,hem de cesaret verir. Bizler partimizin adaylarını kendimize tehdit  olarak görmeyip,karşımızda acımasız olan  AKP’yi tehdit olarak algılayıp ona karşı stratejimizi belirlemeliyiz.”

27 Mart 1994 Yılında,İstanbul’da SHP Zülfü Livaneli’ni CHP ise Ertuğrul Günay’ı aday gösterilmişti.Solun oylarının bölünmesi o zamanın Refah Partisinin yükselmesine ,Tayyip Erdoğan’ın İstanbul’da belediye başkanı olmasına ve  bugün ki AKP’in palazlanmasına yardımcı olmuştur.

Eğer o zaman SHP ve CHP ittifak yapmayı bilselerdi bugün bunlar buralarda olmayacaklardı.

Bizler kendi çocuklarını yiyen timsahlar gibiyiz.Sonradan da elimizden kaçırdıklarımız için oturup göz yaşı  dökenlerdeniz

Bu gün sokaklarda öldürülen, sürüklenen,gaz yiyen, gaz kapsülleriyle gözleri çıkartılan beyin kanamaları geçirenlerin veballeri de bu iç didişmeleri yapanların boyunlarına olur.

Çünkü bu yapılan zalimlikler de biraz da olsa bizlerin katkısı olduğunu unutmayalım.Bizler kendi kendimize bu kadar muhalefetlik yapmamış olsak ,bunlar bu kadar zalim olma cesaretini bulamazlardı.

Bizler CHP’li üyeler ve oydaşlar olarak hedefimiz büyük şehirleri alıp iktidarı kucaklamak olsun.Halk buna hazır.Bizlerde CHP olarak halkın istek ve arzularını iyi analiz edip ona göre seçim rotası belirleyip halkın iktidarına sahip olmalıyız.

Halkla yürü var hedefe.

 

Nilgün Kral Güneri