Son Dakika Haberler

Yalan Haber Cennet Kapılarını Açmaz, Candaş Asfaltı Yusuf Tülün'e Bağladı

Yalan Haber Cennet Kapılarını Açmaz, Candaş Asfaltı Yusuf Tülün'e Bağladı
Okunma : 124 views Yorum Yap

AsfaltSiyaset şekillendikçe sarıyerde hayat değişikliğe uğruyor, yalan haberler, uydurma haberler, çarpıtılmış haberler medyada sunuluyor.
SHP Sarıyer Belediye Başkanı İhsan Yalçın döneminde kurulan ve Sarıyer belediyesinin en büyük eserlerinden biri olan Asfalt fabrikası Sarıyerin en büyük ihtiyacını karşılamak için kurulmuş ve işler hale getirilmiş, Sarıyer boydan boya tüm sokakları Asfalt ile kaplanmıştı.
Sedat Özsoy ve Yusuf Tülün döneminde ise kadro barındırma yeri olarak faliyette bulundu.
Zaman ve asfalt rakkamları CHP Sarıyer Belediyesi 2012 bütçe görüşmelerinde son 20 yıl baz alınarak açıklanan rakkamlar ve Şükrü Genç Belediyesi döneminde İse Bugüne kadar yapılan Sarıyerdeki asfaltın Son 30 yıla denk geldiğini, 4 yılda Sarıyerde kullanılan asfaltın tarihin en büyük rekoru olduğunu resmileştirmişlerdi,
AKP Meclis Üyesi Halil Canarıkan ise mecliste kürsüden yapmış olduğu konuşmada ” Sarıyeri her sokağını ve her köyünü ( o tarihte köyler sarıyere bağlanmamıştı ve Büyükşehir Belediyesine aitti) asfalt yaptınız Sarıyer halkı size teşekkür ediyor, Ama Sarıyere başka bir şey yapmadınız ” açıklaması kayıtlarımızda mevcuttur.
Aynı yerel gazeteler 2012 yılındaki haberlerinde bütçenin tamamı asfalta gidiyor diyerek yayınlarında bildirmişlerdi,
CHP sarıyer 30 yılın en büyük eserinin yine rekorlar kırarak çalıştırmaya devam edecek Sarıyerliye hizmetini esirgemiyecektir.
SHP Sarıyer Belediyesi İhsan Yalçın döneminde kazandırılan, Sarıyer Belediyesi Başkanlık Binası, Sarıyer Kültür Merkezi, Asfalt Fabrikası ve 35 Park yapılmıştır, Diğerleri raporlarda vardır, İncelemeye açıktır.
Sosyal Demokrat belediyeler Sarıyerde her zaman tesisler kazandırmış ve halkın temel ihtiyecına cevap vermiştir, Bugün CHP Sarıyer Belediyesi ise Nikah salonu ve yeni Başkanlık Binasını yapmaya çalışmaktadır. Parklarını içine Semt evleri açarak 84 tesis halkın yararına sunmuştur,
Ne yazıkki, Yusuf Tülün döneminde ise daireler kiralanarak sagem tarzı cemaate hizmet eden yuvalar faliyete geçirilmiş ve halk cemaat örgütlenmesi diyerek tepkilerini göstermiştir.
Korkunun ecele, yalan haberin cennet kapılarını açtığı daha görülmemiştir.