Son Dakika Haberler

Yandaşlar Yapıyor, Sarıyer Belediyesi Yıkıyor.

Yandaşlar Yapıyor, Sarıyer Belediyesi Yıkıyor.
Okunma : 99 views Yorum Yap

Gecekondu
Bir süreden beri devam eden Sarıyer çevresindeki kaçak yapılar gerekli uyarılara rağmen devam etmesi üzerine yıkım kararı alarak kaçak yapılaşmaya son verdi, Yıkım başlattı.
YANDAŞ MEDYA GÖRMEDİ
Maslak’ta gökdelen yıkımı sonrasında, yandaş medyada hayali siyasi gündem olarak, Fatih Sultan Mahallesi adı kullanılarak, çeşitli spekülasyonlar yaratan ve baskı oluşturmaya çalışan gazeteler, bugün yapılan yıkımları görmedi.
ÖNCE GÖKDELEN, ŞİMDİ GECEKONDULAR YIKILIYOR
Bir süredir Sarıyer ilçesi genelinde tespit edilen kaçak yapılaşma, Sarıyer Belediyesi tarafında. Dikkatle takip edildi ve son uyarılar yapılarak yıkım gerçekleştirildi.
Belediye Başkanı Şükrü Genç tarafından verilen talimatla ekipler sabah saatlerinde harekete geçerek Sarıyer, Baltalimanı ve Fatih Sultan Mahallesinde yıkıma başladı.
ZABITA,GÜVENLİK VE TEPKİLER
Sarıyer Belediyesi Zabıta ekipleri, mahallelere giriş çıkış yapan tüm beton kamyonlarını da denetim ve inceleme altına aldı. Mevcut gecekondulara dokunmayan belediye ekipleri, yeni yapılan kaçak yapılara karşı kepçeler ve iş makineleriyle yıkım işlemi başlattı. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı yıkımlar sırasında zaman zaman belediye ekipleriyle vatandaşlar arasında gergin anlar da yaşanıyor.
YENİ KAÇAK YAPILARA MÜSADE ETMEYECEĞİZ
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç “Yeni kaçaklar yüzünden, mevcut gecekonduların ve bu evlerde yaşayan on binlerce insanımızın siyasi hedef haline getirilmesine izin veremeyiz. Kimsenin o insanları mağdur etmesini istemeyiz. Biz yasal olarak üzerimize düşen görevleri yapmak durumundayız ve ilçe genelinde yeni kaçak yapılara asla izin vermeyeceğiz. Diğer yandan mülkiyet sorununu çözmek için verdiğimiz onurlu mücadelemize ve vatandaşlarımıza verdiğimiz tüm sözlerin arkasında durmaya devam edeceğiz ”dedi.
 
Gecekondu-1 image image image image image