Son Dakika Haberler

Yarının Şampiyonları Sarıyerden Çıkacak

Yarının Şampiyonları Sarıyerden Çıkacak
Okunma : 100 views Yorum Yap

minikeller_5

Sarıyer’de eğitim gören 7-14 yaş öğrencilerinden oluşan 22 takım Sarıyer Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Mini Voleybol Turnuvası’nda kıyasıya mücadele etti.  Turnuvaya katılan  öğrencileri tebrik ederek  madalyalarını veren Başkan Genç; ‘’Siz yarının şampiyonlarısınız’’dedi.

Amaç; Sağlıklı Nesiller Yetiştirebilmek
İlköğretim okulları arasında düzenlenen 3. Mini Voleybol Turnuvası Çayırbaşı Halı Sahası’nda 10 okuldan 170 öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.  Öğrencilerin mutlu bir şekilde kaliteli zaman geçirerek Sarıyer’de sağlıklı sporcuların yetişmesini sağlamak amaçlı düzenlenen turnuvaya Sarıyer Ortaokulu,  Türkan Şoray İlköğretim Okulu, Tuncay Artun İlköğretim Okulu, Darüşşafaka, Enka Okulları, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu, Cumhuriyet Mahallesi’nden, Yeniköy ve Ayazağa’dan katılan okulların yanı sıra Sarıyer Belediyesi Voleybol Takımı’nın alt yapısından Sarıyer Martıları ve Yıldızları da yer aldı.
Yarının Başarılı Sporcuları, Şampiyonları Aranızdan Çıkacak
Her zaman sporun insan eğitimi ve gelişimine büyük katkı sağladığını belirten Başkan Genç, konuşmasına “hepiniz benim gözümde galipsiniz ” diyerek başladı.  Sarıyer’de gençlik potansiyelinin yetişen yeni nesille daha da yükseleceğini belirten Başkan Genç; ‘’Sarıyer’de oluşan inanılmaz bir gençlik potansiyeli var. Bu potansiyel sizinle daha da yükselecek ve yarının milli takım sporcuları aranızdan çıkacak. Onun için biz yenildik diye üzülmeyin. Spor müsabakalarında iki sonuç var ya yeneceksiniz ya da yenileceksiniz. Bir yarışma olarak baktığınızda, bir sonraki müsabakada galip geleceğinizi dereceye girebileceğinizi sakın unutmayın. Burada önemli olan, birlik ve beraberlik içinde bir arada olmanız. Yarının başarılı sporcuları, şampiyonları aranızdan çıkacak’’ diye konuştu.
Başkan Genç yaptığı konuşmada Sarıyer Belediyesi Voleybol Takımı’ndan 7 sporcunun milli takımda oynamasından duyduğu gururu ifade ederek; “ablalarınız milli takımda oynuyor, yarın onların yerine siz geçeceksiniz. Bu bir bayrak yarışı, birileri bayrağı taşır bir gün sonrakine bırakır. Katıldığınız için sizlere ve sizi destekleyen ailelerinize ve tabi ki sizleri yarına hazırlayan öğretmenlerinize teşekkür ederim’’ dedi.
Minikler sergiledikleri başarılı performans sonrasında madalyalarını Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı Semra Kartal ve Spor İşleri Müdürü Sibel Akı’nın elinden aldı.  Tören sonrası Genç, öğrencilerle voleybol oynayarak  heyecanlarını paylaştı.