Son Dakika Haberler

YAŞLI GÜNDÜZ BAKIMEVİ'NE JAPON BAŞKANDAN TAM NOT

YAŞLI GÜNDÜZ BAKIMEVİ'NE JAPON BAŞKANDAN TAM NOT
Okunma : 85 views Yorum Yap

Turkjapon
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte önce Ferahevler’de bulunan Atsushi Miyazaki Parkı’na giderek günün anısına bir adet Japon Kiraz ağacı diken Lion Uluslararası Başkanı Dr. Jitsuhiro Yamada, gördükleri karşısında çok etkilendiğini belirterek Başkan Genç’e şükranlarını sundu.
Başkan Genç; “En büyük sosyal projelerimizden biri”
Yaşlı Gündüz Bakımevi ziyareti sırasında bir konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Japon konuğu Dr. Jitsuhiro Yamada’ya Türkiye’ye hoş geldiniz diyerek sözlerine başladı. Genç, şöyle devam etti: “Çok önemli bir projenin başlangıcı için buradayız. Sarıyer’de hayata geçirdiğimiz birçok proje oldu ama yaşlı gündüz bakımevi benim için en önemlilerinden biri. Lion’lardan böyle bir teklif gelince çok mutlu olduk ve önemli bir eksikliğin giderileceğini düşündük. Ormanların içinde bulunan İstanbul’un en yeşil yerlerinden biri olan Bahçeköy’de böyle bir yer yapmaya karar verdik. Sarıyer İstanbul’un ciğerleri gibidir ve biz binayı yaparken sadece içindeki fonksiyonlara değil çevresine de önem verdik. Bunun dışında hemen yan tarafımızda 120 kız öğrencimizin kaldığı konuk evi var, onlarda zaman buldukça buraya gelecekler, yaşlılarımıza kitap okuyarak onların iyi vakit geçirmesini sağlayacaklardır”
Genç: Japonya gibi bir komşumuz olsaydı eminim coğrafyamızda bugün savaş olmazdı.
Millet olarak Japon ve Türk halkının tarihleri boyunca hep iyi anlaştıklarını, dost iki kardeş ülke olduklarını belirtti. Başkan Genç; “Japonya gibi bir komşumuz olsaydı eminim coğrafyamızda bugün savaş olmazdı” diye konuştu.
Dr. Yamada da Başkan Genç’i destekledi.
98 yıldır 214 ülkede faaliyet gösteren ve Türkiye’de 53 yıldır çeşitli hizmetlerde bulunan Lion’un Uluslararası Başkanı Dr. Jitsuhiro Yamada da Başkan Genç’in geçmiş tarihlerden bu yana Japanyo ile Türkiye arasında kurulan sıkı dostluğa değinerek; “Sizin bayrağınızda ay ve yıldız, bizimkinde güneş var. Bizim birlikteliğimiz ve kardeşliğimiz gökyüzünde başladı” diye konuştu.
Karşılıklı hediyelerin takdim edildiği ziyaretin ardından Lion’un engelli vatandaşların hizmetine sunduğu servis aracını inceleyen Başkan Genç ve Dr. Yamada, bu projede desteği olan herkese teşekkür etti.