Son Dakika Haberler

YENİKAPI'YA 2. DAVET- ISRARLA KILIÇDAROĞLU

YENİKAPI'YA 2. DAVET- ISRARLA KILIÇDAROĞLU
Okunma : 79 views Yorum Yap

 
2davet
Erdoğan, “Örgütlendikleri 160 ülkeyi vatan sayıyorlar ve oraları da ele geçirecek kadar kendini beğenmişler. Amerika’ya da ele geçirecekler ha. Öyle söylüyorlar. Oraya yerleşmek suretiyle bunu yapıyor” ifadesini kullandı.
Oda ve Borsa Başkanlarıyla İstişare Toplantısı’nda konuşan Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
Biz ihanetlerle ilk defa karşılaşmıyoruz. Pek çok darbe girişimine, ASALA’sından PKK’sına pek çok örgütün saldırılarına maruz kaldık. Sorulması gereken soru şu; Bu ülke ve bu millet ne için bu kadar çok saldırıya maruz kalıyor? Bizim dışımızdaki ülkelerin de süt liman olduğunu söylemiyorum. Her toplumun kendine göre sıkıntıları var. Ama biz neredeyse onların tamamı kadar yaşadığı sıkıntıyı tek başımıza göğüslemek zorunda kalıyoruz. Bu millet alnı öpülesi bir millettir. Hani şair diyor ya yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan. Millet arkamızdan yürüdü. Bir anda hepsi meydanlara, havalimanlarına geldi. Farkı vardı, bizim milletimiz tankların altına yattı. Uçaklardan kaçmadı. Helikopterlerin bütün mermilerine karşı göğsünü siper etti. Bunca tehdide aynı anda maruz kalıp dimdik durabilmeyi başaracak Türkiye’den başka ülke var mıdır, onu bilmiyorum.
Bütün terör örgütlerinin ortağı olan FETÖ’nün darbe girişimini püskürttük. Ama bunu sizlerle beraber, çağrımıza uyan milletimizle beraber yaptık. Bu millet alnı öpülesi bir millettir. Hani şair diyor ya, “Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan.” Hamdolsun, millet arkamızdan yürüdü ve bizi yalnız bırakmadı. Bir anda, hepsi meydanlara doldu, doluştu. Farkı var, bizim milletimiz tankların altına yattı. F16’lardan, F4’lerden kaçmadı. Helikopter mermilerine göğsünü siper etti. Çünkü istiklalinin de, istikbalinin de sigortası imanıydı.
Bu coğrafyayı 1000 yıl önce vatanımız olarak belirlediğimizden beri kesintisiz bir mücadele halindeyiz. Bırakırsak hem vatansız, hem devletsiz kalırız. Her fırsatta rabiamız var diyorum. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bu yalın gerçeği anlatmaya çalışıyorum. 15 Temmuz bu milleti vatansız, devletsiz, bayraksız bırakma girişimidir.
Onlar sözümona kendilerini dünya vatandaşı sayıyorlar. Örgütlendikleri 160 ülkeyi vatan sayıyorlar ve oraları da ele geçirecek kadar kendini beğenmişler. Amerika’ya da ele geçirecekler ha. Öyle söylüyorlar. Oraya yerleşmek suretiyle bunu yapıyor. Hava bu. Sadece itikadi olarak değil, milli olarak da sapkın bir grup.
“BU BİR VİRGÜLDÜR”
Daha önce tabanı ibadet, ortası ticaret, tavanı ihanet dediğim o takıma birileri cemaat diyor. Bunların cemaatle alakası yok. Diğer cemaatlere hakaret olur. Bunlar tam bir terör örgütüdür. Ve bu terör örgütü bu ülkede ne yazık ki aileleri birbirinden ayırdı.
Bunlar Hasan Sabbah’ın izinden gidenler. Onların da çok zeki iyi yetişmiş kadroları vardı. Şeytan da çok iyi yetişmişti. Meleklerin içinden en alimiydi. Ama Allah’a isyan eden ilk o oldu.
Bunlar da Allah’ı ilmini istismar ederek milleti aldattılar. Milleti himmet diyerek soyup soğana çevirdiler. Daha noktayı koymuş değiliz. Bu bir virgüldür. Daha devam ediyor bu iş. Gevşemek yok. Temizledikten sonra zaten olan edilir.
YENİKAPI MİTİNGİ
Pazar biliyorsunuz, Yenikapı’da Cumhurbaşkanlığı olarak bir büyükçe demokrasi ve şehitler mitingi düzenledik. Tüm milletimiz davetli. Parti, şu bu ayrımı yapmaksızın. Sayın Bahçeli katılacağını bildirdi. Kılıçdaroğlu da orada olsun istiyorum. Heyet gönderecekler. Umarım kararı gözden geçirir ve Yenikapı’da olma kararını iletirler