Son Dakika Haberler

YENİMAHALLEYE HUZUR VE REFAH GETİRDİLER

YENİMAHALLEYE HUZUR VE REFAH GETİRDİLER
Okunma : 100 views Yorum Yap

havantepe-1

AKP İLÇE BAŞKANI KENDİ  MAHALLESİNİ YIKTIRIYOR

1 Kasım seçim sonuçlarında AKP’nin Sarıyer’de kalesi olarak kabul edilen Yenimahalle bugüne kadar sağ seçmenlerin kalesi olarak biliniyor.

1 Kasım 2015 seçim sonuçlarında: AKP : 986. CHP : 747 MHP :262 HDP: 64 DİĞER 141 oy aldılar. CHP Sarıyer seçimlerinde uzun yıllardır bu mahallede oylarını artıramıyor.

 

VER OYUNU YIKSINLAR EVİNİ

İki dönem üst üste CHP’nin yerel seçimleri kazanması, AKP’de Sarıyer siyasetinde değişiklik olmuş ve yapmış oldukları mahalle çalışmalarında AKP Sarıyer’de almış olduğu genel seçim sonuçlarına göre başarılı sonuç almış ve 1. Parti çıkmıştı.

Seçim vaatlerinde halka dokunmayacaklarını belirten ve yeniden Sarıyer’de umut olmaya çalışan AKP kendi kalesine gol attı.

YENİMAHALLEYE HUZUR VE REFAH GETİRDİLER

AKP İlçe Başkanı Salih Bayraktar’ın doğup büyüdüğü mahalle olan Yenimahalle’de 50 evin yıkım kararı verilmesi ve seçimlerden 4 gün sonra bir Engellinin evinin yıkımını gerçekleştirmekle başlayan AKP Büyükşehir Belediyesi Yenimahalle halkına huzur ve refah getirdi.

Yenimahalle Havantepe mevkii’nde Kuran kursu, Cemaat evleri, AKP ve MHP seçmeninin en yoğun olduğu bölge olarak biliniyor.

 

İKİ KÖPRÜ VE BOĞAZA HAKİM  MUHTEŞEM  ARAZİLER

Fatih Sultan Mehmet ve Yavuz Sultan Selim köprülerinin ikisini birden gören ve her iki cepheden tüm İstanbul’a hakim olan Havantepe muhteşem manzarası ile boğaza hakim konumda, Yıllardır İmar rantını elinde bulunduran ve yandaşlarına peşkeş çeken AKP Hükümeti ve İBB bu kararla yıkım sonrasında bu arazileri aynı düzenleme ile  imara açacak ve modern villalar yapılacağı  beklenilmektedir.

 

1 YIKILDI 49 KALDI

Sarıyer Gazetesinden Bekir Batu’nun belgeli haberine göre Boğaziçi İmar Müdürlüğünün Yeni Mahalle sınırları içinde kalan Havantepe’deki 730 ada 2 parselde bulunan 50 evin yıkılması için yazı hazırladı.

Tapusu Başbakanlık Vakıflar Genel Müdürlüğü‘ne ait olan 6.642 metrekarelik arazi üzerinde bulunan işgalcilerin evlerini yıkmak isteyen Boğaziçi İmar Müdürlüğü, gerçekleştireceği yıkım öncesinde 2 Kasım tarihinde Sarıyer Emniyet Müdürlüğü’ne yazı göndererek yıkımlar sırasında gerekli güvenlik önlemlerinin almasını istedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Boğaziçi İmar Müdürlüğü Zabıta ekiplerince yapılacak yıkımlar sırasında polisin çevre güvenliği sağlaması ve gerekli durumlarda müdahale etmek için hazır bekletilmesi istendi. Polise gönderilen 2 Kasım tarihli yazıdan sonra 5 Kasım yıkım günü Havantepe’ye giden Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri, sadece engelli bir vatandaşın evini yıkıp bölgeden ayrıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin söz konusu evleri peyder pey yıkmaya devam edecekleri öğrenildi.