Son Dakika Haberler

YIKILAN GÖKDELEN'İN AKIBETİ NE OLACAK

YIKILAN GÖKDELEN'İN AKIBETİ NE OLACAK
Okunma : 109 views Yorum Yap

Dogusgokdelen
Sariyer Belediye Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, Korkmaz Yiğit’in Maslak’ta yapmış olduğu ve bugün Doğuş grubuna ait olan Gökdelen’in yıkımı ve bundan sonraki akıbeti konusunda açıklama yaptı.
Belediyeler tarafından yürütülmesi durumunda bu ve benzeri yapıların yıkılabileceğine bir örnektir, umarım bu yaptığımız Zeytinburnunda yapılan İstanbulun suliyetini doğrudan etkileyen 16/9 ile ilgili bir hukuki baskı oluşturur, istanbullularında yüreğine su serpmiş olur.
Bu gökdelen tümü ile yıkılarak yeni imar planlarının ön gördüğü ölçülerde yasal hakların izin verdiği şekilde bina inşaa edilecek,bunun kent açısından önemi ise kente karşı işlenmiş suç kavramı var, bütün duyarlı vatandaşlara örnek teşkil etmesini diliyorum.
Bütün yerel yönetimlerin hangi tarihlerde, hangi koşullarda bu ve benzeri kentin siluetini bozan, kentin kimliğine ek yükler getiren, taşıt ve yaya trafiğine olumsuz etkileri olan ve kaçak olarak yapılan bu yapılarında ergeç mutlaka yıkılacağı konusunda hafıza oluşturmasına katkı yapar diye düşünüyorum dedi