Son Dakika Haberler

Yılın Bürokratları "Hükümet Korkusundan" Ödül Törenine Katılamadı

Yılın Bürokratları "Hükümet Korkusundan" Ödül Törenine Katılamadı
Okunma : 11 views Yorum Yap

page_98_muhtarlar_Sarıyer Muhtarlar Derneği Yılın Ödülleri.
Sarıyer muhtarlar derneği yılın başarılı bürokratlarına her yıl geleneksel olarak ödül töreni yapmaktadır. Bu yıl yılın başarılı bürokratı olarak Nüfus Müdürü Sevgi Arıkan’a verildi.
YILIN BÜROKRATLARI HÜKÜMET KORKUSUNDAN TÖRENE KATILAMADI
Faşist ve baskıcı AKP İktidarının Türkiye’nin genelinde uygulamış olduğu personel kıyımı devlet memurları için korku dağlarının ne derece etkili olduğunu gösteriyor.
Sarıyer Muhtarlar Derneğinin ödül törenine AKP Hükümeti korkusu nedeniyle gelemeyen ödül sahibi Nüfus Müdürü Sevgi Arıkan’a ödülünü, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Sarıuçak makamında vereceğini belirtti.
Sevgi Arıkan mesleği ve görevi gereği bürokratlar arasında muhtarların sürekili iletişimde olduğu ve her sorunu çözen kişi olarak anılmakta. Sevgi Arıkan Mernis  projesinin uygulamaları konusunda uzaman olarak Muhtarlara seminer vermişti.
AKP korkusu Yılın başarılı bürokratı Ödüle layık görülen İlçe Tarım Müdürü Yavuz Acar’ın ödül almasına da engel oldu. Resmi dairelerde görev yapan Devlet memurları toplumdan nasıl korktuklarını, Hükümetin devlet memurlarına nasıl baskı uyguladıklarını göz önüne serdi. İlçe Tarım Müdürü’ne Ödülü makamında verilecek.
Sarıyer belediyesi temizlik Müdürü Mustafa Polat ve Park ve Bahçeler Müdürü Yüksel Tutak’a ödülleri muhtarlar tarafından verildi.
Sarıyer Belediyesi’nin uygulamış olduğu Numarataj projesinde başarılı sokak çalışmalarında istenilen hedef ulaşan ve Sarıyer de bütün evlere giren ekip’in müdürü Saime Gündü’ye ise başarılı müdür ödülü verildi.
27 yıl Sarıyer Belediyesinde görev yapan, Şükrü Genç’in başarılı ekip arkadaşı olan Halkla İlişkiler Müdürü Saadet Ergenç’de yılın başarılı müdürü ödülünü aldı. Saime Gündü ödülünü tüm çalışanlar adına aldığını açıkladı.
Muhtarlar Derneği bu yılda yılın başarılı bürokratı ödüllerinden birini Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e verdi. Şükrü Genç konuşmasında 4,5 yıldır birlikte görev yaptığımız, Sarıyer’in sorunlarını birlikte çözdüğümüz bütün muhtarlarımıza, Hiçbir siyasi ayırım yapmadan, gönül birliği ile birlikte olduğumuz ve hizmet ettiğimiz muhtarlarımıza teşekkür ediyorum dedi.