Son Dakika Haberler

YILIN FELAKETİ 61 ÖLÜ. SAYI ARTIYOR

YILIN FELAKETİ 61 ÖLÜ. SAYI ARTIYOR
Okunma : 94 views Yorum Yap

image

Ankarada tren garında miting sırasında Yaşanan bombalı kanlı eylemde ölü sayısı savcı tarafından 61 olarak açıklandı. Sayının dahada artacağı bildiriliyor

SAVCI: ÖLÜ SAYISI 61′E ÇIKTI!

Olaydan sonra patlama yerinde inceleme yapan Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekilleri Necip Cem İşçimen ve Hüseyin Şahin ile terör olaylarına bakan 5 savcı saat 15.00 itibarıyla ölü sayısını 61 olarak belirledi.

Mitingi düzenleyen sendikalarda görevli iki Avukat da bazı cesetlerin teşhisi için Savcılarla birlikte olay yerindeki incelemeye katıldılar. Avukatlar inceleme sonrası SÖZCÜ’ye yaptıkları açıklamada ‘’Maalesef ölü sayısı artıyor. 17’si hastanelerde 44’ü de olay yerinde olmak üzere, şu anda 61 vatandaşımız can verdiği tespit edildi’’ dediler.

ADLİ TIP’TA CESET KOYACAK YER KALMADI

Öte yandan olay yerinden alıan cesetler Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Otopsilere derhal başlandığı öğrenildi. Ancak Ankara Adli Tıp cenaze kapasitesi dolduğu için Gazi Üniversitesi Hastanesi’nde ek Adli Tıp Merkezi oluşturuldu. Hastanelerde bulunan cenazelerin de otopsi için burada toplanacakları öğrenildi.İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndan da takviye doktor geldiği öğrenildi.