Son Dakika Haberler

YİNE KILIÇDAROĞLUNA HAKARET ETTİ

YİNE KILIÇDAROĞLUNA HAKARET ETTİ
Okunma : 81 views Yorum Yap

Hastadam
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP 5. Yerel Yönetimler Sempozyumu’nda konuştu.
Ensar Vakfı ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun hiç sorusuna şimdiye kadar yanıt veremeyen Davutoğlu, halefi Erdoğan gibi hakaretlerde bulundu.
Davutoğlu, “CHP’nin başında hasta adam” ifadesini kullandı.
CHP’NİN BAŞINDAKİ HASTA ADAM
Davutoğlu’nun konuşmasının satırbaşları şöyle:
İki gündür ensar şehir, Kilis’e DAEŞ’e ait roket mermileri düşüyor. TSK, angajman kuralları çerçevesinde DAEŞ mevzilerini vurdu.
Kilis halkına da geçmiş olsun diyorum.
Maalesef sınırlarımızın yanıbaşında şiddetli çatışmalar yaşanmaya devam ediyor.
Gerekli tedbirlerle ilgili istişarelerde bulunduk.
Vatandaşlarımızı ateş çemberinden korumak için kararlı bir mücadele içindeyiz. Uzak olmayan bir zamanda bu şer odaklarını ülkemize zarar veremeyecek hale getireceğiz.
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Karaman’da 10 çocuğun tecavüze uğramasıyla ilgili olarak “Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış vaziyette” sözleriyle tartışma yaratan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, “CHP’nin başındaki hasta adam, tedaviye muhtaç patolojik bir vaka olduğunu göstermiştir” dedi.
“Onu önce tıbbi bir muayeneden sonra ahlaki bir dersten geçirmek gerek” ifadesini kullanan Davutoğlu, “Girdiği tüm seçimleri kaybetmiş, bir takım medya ve sermaye kesimlerinin parlatmasıyla buraya gelmiş, paralel yapının sözcülüğüne soyunmuş, partisini paralel yapıya teslim etmiş bu kişi haddini iyice aştı. Çirkin sözlerle gündem olmak seviyesiz şahsiyeti rahatsız etmiyor” diye konuştu.
TEDAVİYE MUHTAÇ PATOLOJİK VAKA
“Diyor ki Kılıçdaroğlu, niye sesin çıkmadı? Olay ortaya çıktığı anda bu sapığı, alçaklar alçağı, aşağıların en aşağısı diyen benim. CHP’nin başında hasta adam, sapığı bıraktı, bakanımıza, hızını alamayıp sağa sola her yere saldırmaya başladı. Tedaviye muhtaç, patolojik bir vaka olduğunu gösterdi. Önce tıbbi bir muayeneden sonra ahlaki bir dersten geçirmek gerek. Girdiği tüm seçimleri kaybetmiş, bir takım medya ve sermaye kesimlerinin parlatmasıyla buraya gelmiş, paralel yapının sözcülüğüne soyunmuş, partisini paralel yapıya teslim etmiş bu kişi haddini iyice aştı. Çirkin sözlerle gündem olmak seviyesiz şahsiyeti rahatsız etmiyor”
CHP VEKİLLERİ YARGI ÖNÜNE ÇIKMAKTAN KORKUYORLAR
“Teröre destek veren vekillerin dokunulmazlıklarının kaldırılması için 316 imza ile TBMM’ye yasa teklifi verdik. İşte AK Parti farkı bu. Bizim bundan tedirgin olacağımızı düşünenlere ‘Hodri meydan’ dedik. Çekinmeden imzalarını attılar. AK Parti bir karar aldı mı, hiçbir fire vermez. Biz teröre destek veren vekilleri yargı önüne çıkarmak içni harekete geçtik. CHP, bu girişimimize destek vermedi. Onlar kendilerinden korkarlar. Dokunulmazlık kalktığında mahkemede hesap veremeyeceğimizi düşünürler. Biz dünyevi mahkemede de, uhrevi mahkemede de hesap vermeye hazırız. Bizi kimse dokunulmazlıklarla korkutamaz. CHP kendi vekillerinin de yargı önüne çıkmasından endişe ediyor. Şimdi göreceğiz, maske düşecek kel görünecek. Kimin korktuğu ortaya çıkacak. Kimin alnı açık olduğu kimin alnının kara, yüreğinin kapkara olduğu ortaya çıkacak.”