Son Dakika Haberler

YKKM'DE GERÇEKLERİ ÖZGÜRCE AÇIKLADILAR

YKKM'DE GERÇEKLERİ ÖZGÜRCE AÇIKLADILAR
Okunma : 132 views Yorum Yap

fatih-banner
Sarıyer Belediyesi Ekranların daimi yüzleri, Haber ve tartışma proğramlarının duayen isimlerini Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde konuk etti.
Ekranların tanınan yüzleri Fox TV’den Fatih Portakal, Haber Türk’ten Balçiçek İlter, NTV’den Buket Aydın, Moderatör Duygu Canbaş ve Özge Uzun, “Demokrasi Ve Özgürlük Paneli”nde gündemin manşetini Sarıyer’den attı.
sukrugenc-67
Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç: Birbirimizi anlamanın yolunu bulmalıyız!
Panelin açılış konuşmasında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Bugünlerde birbirimizi anlamanın yolunu bulmak zorundayız” sözü ile başladı. Toplumda bir dayanışmanın tesis edilmesi gerektiğini belirten Genç, devletten yerel yönetimlere, vatandaşlara kadar herkese ve her kesime sorumluluk düştüğünü vurguladı. Genç, sorumlulukların yerine getirilmesi ile daha güzel bir dünyaya ve daha güzel bir Türkiye’ye ulaşılacağını söyledi.
 
PARTİ DEVLET DÖNEMİNE GİRDİK
fatihportakalFatih Portakal ise ekrana çıkarken korktuğunu, yine gençliğin de düşüncelerini açıklayamadığını belirterek,
“Siz Fatih Portakal iyi konuşuyor derseniz, devletten kadro alamazsınız. Artık parti devlet dönemine girdik” dedi. Portakal: “Fox TV’de her gün bugün alınır mıyız? Diye düşünüyoruz. Tedirginliğimiz oluyor. Ben yine de düşündüklerimi aktarıyorum. Çalışma ortamımız buna şimdilik müsade ediyor.” diye konuştu.
 
ABD’DE HİÇ BİR ŞEY ESKİSİ GİBİ OLMAYACAK
buketaydin
 
NTV’den Buket Aydın ise dünyada benmerkezciliğin yükselen değer olduğu tespitini yaptı. İngiltere’nin, Türkler gelecek korkusu ile AB’den çıkma kararı aldığını, yine Trump’ın da göçmenlere karşı olduğunu anımsattı. Meksika’ya ve göçmenlere duvar örmeye çalışan Trump ile ABD’de protestoların durmayacağını ileri sürerek; “ABD’de artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak” dedi.
 
DARBENİN GERÇEKLERİ AÇIKLANMAYACAK
balcicekpamirBalçiçek İlter, 15 Temmuz darbesini bir haberci olarak anlayamadığını anlattı. İlter, MİT Başkanının bir kâğıt vererek, darbeyi bildirdiğini sonra bolca çayların içildiğini, ardından da kuvvet komutanları ile Moda’da düğüne gidildiğini anımsattı. Cumhurbaşkanı’nın darbeyi eniştesinden öğrendiğini, Deniz Kuvvetleri Komutanı’nın, “Neredeydin?” sorusuna, “Cebimi kapattım, sokaklarda dolaştım” yanıtını verdiğini kaydetti. İlter, “Darbenin arkasındaki gerçekler hiçbir zaman açıklanmayacak” dedi.
 
TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ SAĞLAYAMADIK
ozgeuzunÖzge Uzun, 200 kişilik bu toplulukta sadece bir kişinin zıt fikirde olması durumunda, demokrasinin diğer 199 kişinin o, bir kişiyi koruması şeklinde yorumlayarak, “Maalesef bunu Türkiye’de sağlayamadık” dedi.