Son Dakika Haberler

Yurt gazetesi Yazarı HÜSNÜ MAHALLİ Gözaltına Alındı

Yurt gazetesi Yazarı HÜSNÜ MAHALLİ Gözaltına Alındı
Okunma : 98 views Yorum Yap


YURT GAZETESİ’NİN  EN ÖNEMLİ ORTADOĞU UZMANI HÜSNÜ MAHALLİ GÖZALTINA ALINDI 
Cerablus doğumlu Yurt Gazetesi köşe yazarı, Ortadoğu uzmanı, gazeteci Hüsnü Mahalli’nin evinde polis arama gerçekleştirdi. Mahalli’nin Bilgisayarına ve notlarına el konuldu. Arama süresince polis Hüsnü Mahalli’nin yakınlarını dahi evine yaklaştırmadı.
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuyu yakından takip ettiği, CHP tarafından Meclis gündemine de taşınacağı belirtildi.
Yurt Gazetesi yazarı Hüsnü Mahalli hakkında ‘Devlet büyüklerine hakaret’ten işlem yapıldığı, ‘Türkiye Cumhuriyeti’ni aşağılamaktan’ suçlandığı öğrenilirken Mahalli’nin sağlık kontrolünün ardından Vatan Emniyet Müdürlüğü’ne götürüleceği belirtildi.
HÜSNÜ MAHALLİ’DEN MESAJ VAR
Hüsnü Mahalli’nin telefonda konuşmasına polis izin vermedi. Hüsnü Mahalli ise şu mesajı iletti: TÜRKİYE’Yİ SEVMENİN BEDELİNİ ÖDÜYORUM.
ALKIŞLARLA GÖZALTINA ALINDI
Hüsnü Mahalli evindeki arama bittikten sonra, sevdiklerinin, komşularının alkışlarıyla gözaltına alındı. Hüsnü Mahalli’nin yüzünde tebessüm vardı.
MAHALLİ’NİN SAĞLIK SORUNLARI VAR
Gazeteci Hüsnü Mahalli’nin tansiyon, şeker gibi hastalıkları olduğu, daha önce de 2 kez ameliyat olduğu belirtilirken, uzmanlar Mahalli’nin gözaltı süresinin uzatılmaması gerektiğini dile getirdi. Mahalli sağlık muayenesine götürülürken yanına sağlık raporlarını da aldı.
YURT AİLESİ VATAN EMNİYET’TE BEKLİYOR
Yurt Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Durdu Özbolat, Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin, Gazetenin köşe yazarı Süleyman Kılıç, muhabir Ali Avcu ve avukatı Tuğçe Berber Vatan Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Hüsnü Mahalli’nin gelmesini bekliyor. Avukat Tuğçe Berber de yetkililerle detayları görüşüyor.
Yurt Gazetesi