Son Dakika Haberler

YUSUF TÜLÜN – ERKAN KARAASLAN BELGESİ

YUSUF TÜLÜN – ERKAN KARAASLAN BELGESİ
Okunma : 144 views Yorum Yap

Sarıyer Belediye Meclisi’nde Gökan Zeybek kamuoyuna yansıyan soruşturma belgeler ile ilgili konuştu.

Meclis gündeminde Sarıyer’in Kocataş, Çayırbaşı ve Pınar Mahallelerinin İmar İslah Planları hayati önem taşıyor halk merakla kendi lehine çıkacak sonuçları bekliyordu. Plan maddeleri CHP’nin Evet, AKP’nin hayır oyları ile oy çokluğu ile geçti.

Sarıyer Belediyesi Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek gündem dışı konuşmalara cevaben, Soruşturma – iddianame belgesini ve Erkan Karaslan’ın 2004 -2009 döneminde AKP Sarıyer Belediye Başkanı Yusuf Tülün ve başkan yardımcıları ve birim müdürleri ile birlikte çalıştığını belgeledi.

CHP Grup Başkan Vekili Gökan Zeybek : Bu belge içinde bir sürü madde var, Müfettiş raporları var, Müfettişin bütün raporlarında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile ilgili soruşturmaya gerek olmadığı yazılmasına rağmen Bakan talimatıyla soruşturmaya dahil edildiğini söyleyecek cesareti neden söyleyemiyorsunuz, burada bütün maddeler elinizde var okuyun.

Bu listede geçen dönem görev yapan arkadaşlarımız olmak üzere 44 kişi var, bu metnin son paragrafında ise otuz’un üzerinde kişi ile ilgili bütün belediye başkan yardımcıları ille ilgili bu bir iddianame, soruşturmaya tabi olan kişilere gönderilen resmi yazı.

“Son paragrafında : 4483 sayılı memurlar ve diğer kamu görevlileri yargılanması hakkında kanunun 6 maddesi uyarınca soruşturma izni verilmemesine 15.12.2016 tarihinden karar verilmiştir. İmza Süleyman Soylu Bakan. “

Akp Meclis Üyeleri bu açıklama karşısında cevap veremedi.

UZAYDAN MI GELDİ

Yusuf Tülün ve Erkan Karaaslan Belgesi

Bu resmi gösterelim de Uzay’da birisini bulmuşuz, Uzay’dan birisi de gelmiş belediyede danışmanlık görevi yapıyor.

Burada 2004 – 2009 döneminde görev yapan Belediye Başkanı,Belediye Başkan Yardımcıları ve birim yöneticileri var,burada sizin her gün meclis kürsüsüne gelip iddialarda bulunduğunuz tutuklu bulunan kişide o zamanki partinizin iktidardaki Sarıyer Belediye Başkanlığına danışmanlık hizmeti veren kişi.

ŞEVKET CANKUR, BEN İSTİFA EDİYORUM

Akp sıralarında tepkiler “O adam hazinede görevli bakanlığın gönderdiği adam”

Gökan Zeybek: bende aynı şeyi söylüyorum.

Akp Meclis Üyesi Şevket Cankur : Açık yalan konuşuyorsun, İspatla Meclis üyeliğini bırakacam, sen bırakacakmısın, yalancısın sen.

Akp Meclis Üyesi Şevket Cankur ve Selçuk Bozkır, Zeybek’in gösterdiği resimli belge üzerinde şiddetli tepki gösterdi.

Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun uyararak meclis böyle idare edilmez, hatip konuşuyor dinleyelim, sabırla dinleyeceksiniz, sonra çıkar konuşursunuz, bu üslupla değil, çıkar cevap verirsiniz. Uyarısında bulundu. Burayı 3. Dünya ülkesi meclisine çevirdiniz, sizin söylediğinize de meclis burada itiraz ediyor.

Akp İlçe Başkanı Salih Bayraktar yerinden müdahale ederek “Yalan cenneti yaptınız burayı, terbiyesizler..” Gücünüz yetmez..

CHP sıralarından meclis üyeleri ayağa kalkarak tepki gösterdiler. Akp Eski Meclis Üyesi cemil Özbalta her iki tarafı sakinleştirmeye çalıştı.

Gökan Zeybek: Erkan Karaslan 2004 -2009 döneminde İçişleri Bankalığına bağlı mali Müfettiş olarak Sarıyer Belediyesine gelmiş ve Sarıyer Belediyesinde Belediye Başkanının düzenlemiş olduğu toplantılarda, bu bir gün değil, bir saat değil, günlerce süren toplantılarda belediye personeline danışmanlık hizmeti vermiştir. fotoğrafta belediye başkanı ile yan yana duruyor. Neden rahatsız oluyorsunuz ki, danışmanlık hizmetini kamudan da alabilirisiniz, ilgili kurumlardan, Üniversitelerden alabilirsiniz, dedi.