Son Dakika Haberler

ZEKERİYAKÖY, METRO VE TÜNELLERLE KENT MERKEZİNE BAĞLANIYOR

ZEKERİYAKÖY, METRO VE TÜNELLERLE KENT MERKEZİNE BAĞLANIYOR
Okunma : 70 views Yorum Yap

koy-nisan-1
Ağustos ayında bağlantı yollarıyla birlikte hizmete açılacak 3. Köprü ve İstanbul Belediyesi’nin yıl içinde başlayacağı 5 yeni tünel çalışmasına, Mayıs ayında ihaleye çıkacağı açıklanan Beşiktaş-Sarıyer Metrosu da eklenince Sarıyer’deki konut projelerine ilgi yoğunlaştı.
 
Yatırım değeri yüksek olan konut projeleri Sarıyer ilçesinin Zekeriyaköy bölgesinde yoğunlaşıyor. İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın, İstanbul’un kuzeyini cazip hale getiren ulaşım projelerini açıklamasının ardından yatırımcıların yanı sıra, doğayla içiçe yaşamak isteyenlerin gözleri Zekeriyaköy’e çevrildi.
 
Zekeriyaköy’ün en büyük konut projesi Siyahkalem’in Emlak Konut işbirliği ile gerçekleştirdiği KÖY çeşitli tip ve büyüklüklerde projelendirilmiş 971 adet konut yer almaktadır. Henüz ruhsat süreci tamamlanmamış etaplarla birlikte yaklaşık 1.167 konuttan oluşanve doğa ile iç içe bir yaşam vaad eden KÖY projesinin İstanbul’un yeni ulaşım projelerinden nasıl etkilendiğini SiyahkalemCFO’su İbrahim Kahraman’a sorduk.
 
Kahraman, “KÖY, inşaat kalitesi,  doğa ile iç içe bir yaşam imkânı vermesi ve sahip olduğu sosyal donatılar nedeniyle zaten ilgi gören bir projeydi. İstanbul Belediyesi’nin yıl içinde yapımına başlayacağı 5 yeni tünel ve Beşiktaş Sarıyer metrosu ile birlikte ilgi daha da yoğunlaştı. KÖY’e erişim kolaylığı, önümüzdeki dönem projemizin büyük oranda değerlenmesini sağlayacak” dedi.
 
Kahraman,  günümüzde insanların hem modern hayatın imkânlarından yararlanmak hem de doğa ile iç içe bir yaşam sürmek istediklerini belirterek şunları söyledi:
 
“Son yıllardasadeceTürkiye’dedeğil, tümdünyadainsanlardoğalhayatınbirparçasıolmaözlemiiçinde. Ancakmetropollerdebunaerişmek o kadarkolayolmuyor. İnsanlardoğaylaiçiçeolmaihtiyaçlarınıhobibahçeleriilegidermeyeçalışıyor.  KÖYbukonudabüyükbirimkansağlıyor. Komşuluk ilişkisini güçlendirecek ve teşvik edecek ortak alanlar, çocuklar için tasarlanan zengin aktivite alanları ile birlikteyaşam alanı olarak insanlar için cazip hale geliyor. Bütün bu imkanlardan yararlanırken, kentle bağınız kopmuyor. İşinizden, eğitiminizden ya da bir metropolün sunduğu kültürel ve sosyal etkinliklerden mahrum olmadan bu ayrıcalıklara sahip oluyorsunuz. Dolayısıyla biz projenin lansmanından bu yana azalmayan bir ilgi ile karşı karşıyayız.”
 
 
3 etap halinde gerçekleştirilen KÖY projesinin 1. Etabının % 80’inin satıldığını, müşterilerden gelen yoğun ilgi nedeniyle 2. Etap satışlarına da planlanan tarihten önce başlattıklarını açıklayan Kahraman, konuşmasını şöyle sürdürdü:
 
“Projemizden konut alan müşterilerimiz çoğunluğunu beyaz yakalı profesyoneller oluşturuyor. Satışfiyatlarımızşuandaortalama 7500-8500 TL/m2 aralığında.FiyatlarımızSarıyer’indiğersemtleriTarabya ,İstinye, Maslak ,EmirganveYeniköyilekarşılaştırıldığındaçokcazipdurumda.  3.Köprüve 3.Havalimanı ve 5 adetyenientegretünelveBeşiktaş- Sarıyer metro hattınınhayatageçmesiylebirliktebölgemizdekiprojelerinfiyatlarının da Sarıyer’indiğersemtlerindekiortalamasatışfiyatlarınaulaşacağınıvehattageçeceğiniöngörüyoruz. Alıcılarımızvepotansiyelmüşterilerimiz de bubüyük prim potansiyelininfarkında.”