Son Dakika Haberler

ZEKERİYAKÖY’DE VİYADÜK MANZARALI MİLYON DOLARLIK SİTELER

ZEKERİYAKÖY’DE VİYADÜK MANZARALI MİLYON DOLARLIK SİTELER
Okunma : 223 views Yorum Yap

Zekeriyakoyviyaduk

“YATIRIMCININ HAYAL KIRIKLIĞI

Viyadük manzaralı villalar ellerde kaldı.

3. Köprü güzergahında bulunan ve deniz görmeyen büyük villa kent siteleri, beklentileri artık karşılayamıyor.

Yatırım amaçlı ve zengin doğal yaşamda, uzun ve sağlıklı yaşam pazarlayan sitelerin, 3.köprü’nün viyadükleri nedeniyle özelliklerini yitirmeye başladı.

“YATIRIMCININ BÜYÜK HAYAL KIRIKLIĞI”

Zekeriyaköy ve Uskumruköy de uzun vadeli ve yatırım amaçlı alınan vilaların akibeti alıcıyı memnun etmedi.

Zekeriyaköy’ün sakin ve doğal yaşamı, yok oldu. Ses ve gürültü kirliliği nedeni ile Viyadüklerin çirkin görünümü neticesinde , araç geçişleri başladığında 24 saat boyunca villaların yakınından ve üstünden geçmesi gerektiğinde çevrenin bütün güzellikleri bozuldu.

Doğa savaşçıları ve Çevreci eylemciler, Zekeriyaköy halkı ile birlikte hareket ederek gerçekleştirmiş olduğu eylemlerde vermek istediği mesajlar yerini buldu.

” ZEKERİYAKÖY ARTIK SES VE GÜRÜLTÜ MERKEZİ “

“Eylemciler bugün yaşanan çirkin kentleşme ve 3.köprünün sağlayacağı kolaylıklar yanında Zekeriyaköy’ün trafiğin merkezi haline gelmesi, ulaşım sorunları, doğal hayatın yok olması neticesinde yaptıkları eylemlerde haklı çıktı. “

“KORKU TÜNELİ

Oturdukları villaların üzerinden ve yakınından Uluslararası en büyük yol olan 3.köprünün geçmesi, viyadüklerin devasa boyutu ve her villadan rahatlıkla görülen bir “korku tüneli” manzarası karşılaşılması Zekeriyaköy’ün kalite standartlarını yok etti.

Büyük yatırımcıların her türlü yaşam kolaylığı sağlamak için içlerinde sosyal yaşam alanları ve alış-veriş merkezleri, kafeleri ile sosyal yaşam pazarlayan villalar, Emlak piyasasında gözde yatırım olarak kabul edilmiyor.