Son Dakika Haberler

ZEYBEK, DEVİR İŞLEMLERİ BU HAFTA YAPILACAK

ZEYBEK, DEVİR İŞLEMLERİ BU HAFTA YAPILACAK
Okunma : 106 views Yorum Yap

Zeybek
Sarıyer Belediyesi Haziran ayının ilk meclisinde Akp ve Chp grup başkanları yapmış olduğu konuşmalar iz bıraktı
Ayazağa’nın Şişli ilçesinden alınarak Sarıyer ilçesine bağlanması sırasında belediyeler arasında arsa ve bina paylaşımı konusunda varılan protokol anlaşmaları netisicesinde AKP Grup başkanı Nurettin Çelik Bazı arazi ve mülklerden vazgeçilmesini kabul etmediklerini belirterek bunu engellemek için dava açtıklarını belirtti.
Sbmeclisi
Nurettin Çelik konuşmasında, “Sarıyer Belediyesi tarafından bu yerlerin alınması için açılan davalardan feragat edilmemesi en doğru olandır. Ancak daha önce bu davalardan feragat edilmesi ve Şişli Belediyesi ile sulh yapılması için Belediye Başkanına yetki verilmesi amacıyla meclisimizden karar alındı. Ancak biz bu karara şerh koymuştuk. Bu nedenle meclis kararının iptali için İstanbul 10. İdare Mahkemesi’nde dava açtık. Ben belediye başkanımızdan, bu davaya ve muhalefetin bu hakkını kullanmasına saygı göstererek, temyizden dava sonucu gelinceye kadar suç olmaması noktasında işlem yapmamasını bekliyoruz” dedi.
TAPU DEVİR İŞLEMLERİ BU HAFTA YAPILIYOR
CHP Grup Başkanvekili Gökan Zeybek ise, Ayazağa’daki Rauf Denktaş Kültür Merkezi ile diğer mülklerin tapu devir işlemlerinin bu hafta içinde gerçekleştirileceğini belirtip, 29 Mart 2014’e kadar yapılan imalatlar ve hak edişler ilgili belediye tarafından ödenecek, bu tarihten sonraki hak edişler de, iki belediye arasında oluşturulacak komisyonların tespitinden sonra belediyemiz tarafından ödenecektir. Rauf Denktaş Kültür Merkezi ise tamamıyla Şişli Belediyesi tarafından yapılmış değil, bunun bir kısım bedelini de Sarıyer Belediyesi ödeyecektir.