Son Dakika Haberler

Zeybek Sordu: HAZİRAN SEÇİMLERİNDEKİ MİLLET VEKİLLERİNİ CUMHURBAŞKANI NEDEN ÇIKARDI

Zeybek Sordu: HAZİRAN SEÇİMLERİNDEKİ MİLLET VEKİLLERİNİ CUMHURBAŞKANI NEDEN ÇIKARDI
Okunma : 85 views Yorum Yap

img_8295zeybek
BİZ BU ÜLKEDE TARİKATLARI, TEKKE VE ZAVİYELERİ KAPATMIŞ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN KURDUĞU PARTİYİZ
Sarıyer Belediyesi 2017 Bütçe görüşmelerinde AKP meclis üyeleri konuyu ulusal siyasete, cemaatlere ve Kağıthane Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi kıyaslamasına Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı Gökan Zeybek ders niteliğinde açıklamalar yaptı.
Sarıyer Belediye Başkan yardımcısı Ve Chp grup başkan vekili Gökan Zeybek Chp grubunun görüş ve düşüncelerini açıklayarak cevap verdi.
6 EKİM İSTANBUL’UN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNU AKP KUTLAMADI
AK Parti İstanbul’un fethini kutluyor, İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşu olan 6 Ekimi kutlamaması üzerine Gökan Zeybek hatırlatma yaptı.
Konuşmasına, “6 Ekim İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümünü kutlayarak başlayan Gökan Zeybek, bu büyük ülkeyi misak-ı milli sınırları içindeki Türkiye Cumhuriyeti ve devletini, emperyalist güçlerden ve onun işbirlikçileri olan düşman ordularının işgalinden kurtaran, bağımsızlık mücadelemizi veren,sonucunda bunu lozan la Anayasal bir kurum haline getiren Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerine, gazilerine hürmet ve saygılarımı sunarak konulmasına başladı.”
 
KAĞITHANE 14 Kilometrekare, SARIYER  177 Kilometrekare
Temizlik ve diğer hizmetler için kağıthane ilçesi örnek verilmesi üzerine Gökan Zeybek açıklamasında Coğrafi olarak büyük bir ilçeyiz, Kağıthane ilçesinin toplam yüz ölçümünü bilen arkadaş varmı? Bu hazirunda. Kağıthane ilçesi 14 Km kare, Sarıyer ilçesinin toplam yüz ölçümü 177 km kare hatırlatması üzerine,
Akp Meclis Üyesi Selçuk Bozkır, Kağıthane 500 bin kişiye hizmet veriyor, siz 300 bin kişiye hizmet ediyorsunuz, nüfusa bakınız dedi.
Gökan Zeybek laf atılması üzerine “Toplumda şu bilincin oluşması gerekir, Modern eğitim bize bunu veriyor, Ölçülebilen, sayılabilen, tartılabilen birimler ile ilgili iktidar ile muhalefet olmaz. Km kareyi söylersiniz siz olsanız aynı rakkamı söyliyeceksiniz.”
14 km karelik bir ilçe 100 araçla coğrafi sınırları dolaşabilirsiniz, 35 km öteden çöp alma ihtiyacınız yoktur,her hangi bir alt yapı hizmetini götürmek için 40 km gitmenize gerek yoktur.
Sarıyer Belediyesinin 2017 de karla mücadelede araçlarımızın sayısında ciddi bir artışa gideceğiz, burada kar küreme araçlarında işçilerimizin kürekle kar atmayacağı bir sarıyeri çok kısa bir zamanda vadettiğimizi belirtiyorum.
TÜRKİYE’NİN SORUNU NİTELİKLİ GENÇ İŞSİZLİK
Türkiye’nin bugün yaşadığı en büyük sorun Nitelikli genç işsizlik meselesidir. Belediye olarak bu sorunla baş edemeyiz, bu konuda başarılı olamadık, sarıyerde çalışma yaşına gelmiş 100 bin kadın ve erkek genç çalışanın yüzde yirmi kısmı işsizdir.
 
CHP NEDEN ANAYASA MAHKEMESİNE GİTTİ
“Chp Burslarla ilgili Anayasa Mahkemesine gittiğinde bir tek gerekçesi vardı. Yasalarımıza göre eğitim çağındaki çocuklarımız kesin olarak devletin gözetim ve denetiminde olmak zorunda, devletinde bu kredilerle devlet kurumları üserinden verilmesi konusunda ödeme yapılması ile ilgili Chp Anayasa mahkemesine gitti, Chp tarikat ve cemaatlerin nasıl bir şey olduğunu bunların asıl amacı olan dini hizmetin dışına çıkarak, dini hizmette o konularda çalışanlara hepimiz saygı duyuyoruz,toplumsal gelişimimize önemli katkıları olduğunu biliyoruz,ama eğer tarikat yada cemaat asıl işi olan dini hizmetin dışına çıkarak devleti yönetmeye, devletin kurumlarını yerine kendi koymaya, eğitimi yönetmeye,sağlığı ve adaleti yönetmeye, ülkeyi yönetmeye, Başbakanı yönetmeye talip olursa o zaman Chp’nin niye Anayasa Mahkemesine gittiğini burada sorgulamak değil, takdir göstermek gerekir.”
TEKKE VE ZAVİYELERİ KAPATMIŞ MUSTAFA KEMAL’İN KURDUĞU PARTİYİZ
Chp’nin Fettullah terör örgütü ile yada nakşibendi, aczimendilerle, süleymancılar ile nurcularla ne ilişkisi olur, biz bu ülkede tarikatları ve cemaatleri kapatmış, tekke ve zaviyeleri kapatmış Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiyiz.Buradan bir şey çıkmaz..
Farklı düşünebiliriz, “Biz Mondoros’u ülkeye dayatmış koca bir imparatorluğu paramparça ettmiş, sevr’ede dişini turnağını sökmüş olan bir dönemi, başarı ile atlatmış olan Bir Ulusal Kurtuluş savaşından geliyoruz, o gğn yaşadığımız emperyalizmin bu topraklar üzerndeki oyunların benzeti oynanıyor, Chp grubu olarak böyle düşünüyoruz.Ak parti içindeki bazı insanlarında böyle düşündüğünü biliyorum. Emperyalizm ile mücadele edilirken toplumdaki aykırılıklar değil, toplumdaki ortak değerler öne çıkar, ortak değeriniz vatanın birliği, milletin bütünlüğü,bayrağımız, Atatürkümüz, geleneklerimiz, dinimiz, bütün bunların arasında yeni yeni tartışmalar açarak gerçekten yaşadığımız coğrafyayı bilmeliyiz.”
ÜLKEYİ PARÇALANMAZ GÖRMEMEK İÇİN
Tito’nun Yogoslavya’sı parçalandı, Sovyetler birliği parçalandı, Orta doğu paramparça, siz kendiniz parçalanmaz olarak görüyorsanız o zaman bizim bir tek 1920 lerde bunu denemiş güçler karşısındaki ulusun kürdü ile Türkü ile, Alevisi Sunnisi ile bütün unsurları ile hatta azınlıklara mensup kimi yurttaşlarımızın katkısı ile kurulduğu o bağımsızlık ruhunu oluşturmamız gerekir.
 
Biz Fetö terör örgütünün devletin içindeki yapılanması ile İlgili Chp’ye söz söylerseniz ben siz şu soruyu sorarım, Abdullah Gül İle Davutoğlu, biri cumhurbaşkanı biri başbakanken 2014 yılında Waşinton ziyaretinde neden Ahmet Davutoğlu o gün Dışişleri Bakanı olarak gitti Fettullah Gülen’le görüştü. 17-25 Aralık sonrasında yaşanan süreç bir kez daha soruyorum siz Haziran seçimlerinde. Aday olan ve seçilen millet vekillerinizi niçin kasım ayında Cumhurbaşkanı’nız listeden çıkardı. Niçin bu konulara giriyorsunuz! diyerek uyarıda bulundu, hatırlatma yaptı. Cemaatler ile CHP’yi karşılaştırmanın yanlış olduğunu belirtti.