Son Dakika Haberler

Züppe Twitçi Müdüre Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu

Züppe Twitçi Müdüre Mahkeme Yürütmeyi Durdurdu
Okunma : 143 views Yorum Yap

Maksut balmukZüppe Twitçi olarak basın yer alan Sarıyer Vehbi koç Vakfı lisesi müdürü Maksut Balmuk hakkında istanbul 9.idare mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Gezi direnişi  ve Duran adam eylemlerine katıldığı gerekçesi ile görevden alınan,hakıında dava açılan Maksut Balmuk için mahkeme yürütmeyi durdurma kararı aldı.

Maksut Balmuk ile yapıal görüşmede, Balmuk, Sarıyer Vehbi Koç Vakfı Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Müdürü iken;

Hakkımda Gezi direnişi ve duran adam eylemleri nedeniyle soruşturma açılmıştı. Müfettişler ceza uygulamayınca dosya iki kez iade edildi dük duruş sergileyen müfettişler de aynen iade etmişler. Daha sonra hiç kimseyi hedef almaksızın, hakaret maksadı olmaksızın Twitter’de kullandığım “yeni ortaöğretime geçiş sistemini bir grup züppe hazırlayıp bakana mı sundu?” şeklindeki paylaşımım üzerine başkaca iki müfettiş görevlendirildi. Bu cümleden nasıl öyle bir anlam çıkarıldı ise MEB Müsteşarı Yusuf TEKİN beye Züppe dediğim sonucuna varılarak cezalandırıldım. Görevden alındım. Aslında eylem sürecinin, çapulculuğun intikamı alınmaya çalışıldı. Asli mesleğim öğretmenliğe döndürüldüm ve bunu da başarıyla, zevkle yürütüyorum.

O dönemde hukuki mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğimizi belirtmiştik.

Hukuk mücadelesinde İstanbul 9. İdare Mahkemesi görevden alınma işlemimi durdurmuştur. Adalet yerini bulmuştur. Bu da göstermektedir ki halen yürütmenin peşinden gitmeyen yargıçlarımız ve müfettişlerimiz var aksileri olduğu gibi…

Bundan sonra hiç kimse, devlet gücünü kullanarak Don Kişot’un yel değirmenleri ile savaşması gibi Don Kişot’luk yapıp yaranmaya ve eğitimcilerle uğraşmaya kalkışmasın.

Bu süreçte eylemsellik ve hukuk mücadelesi noktasında her zaman destek olan eşim, ailem, dostlarım ve sendikam Eğitim-İş’e teşekkür ediyorum…