Son Dakika Haberler

Balcı: Konuşsana Yazsana. İbrahim Balcı yazdı.

Balcı: Konuşsana Yazsana. İbrahim Balcı yazdı.
Okunma : 167 views Yorum Yap

Bazı olaylar vardır ister istemez insanın yakasına yapışır kalır. Böyle olmaması için o olayı hiç yaşamamak ya da yaşansa da etkisi altında kalmamak ve ısrarcı olmamak gerekir. Demek ki ben tamamen aksini yapmışım.
On beş yıldır Zekeriyaköy’deki 220 dönümlük spor alanı olarak ayrılmış alanın Sarıyer Spor kulübüne verilmesi konusunu konuşur, tartışır, yazar dururuz. Bizim için çok önemli. Zira Çocuk yaşta üyesi olduğum Sarıyer S.K. de yine genç yaşta yönetici oldum tam 18 yıl, sonra kulüp müdürü 13 yıl ve sonra da iki dönem aralıklı olarak başkanlık yapmak nasip oldu. Az mı?
İşte bu süre içinde hep Sarıyer S.K. nü düşündük, yazdık, çizdik. Haklarını savunma savaşı verdik. Sayın Yusuf Tülün afişlerle kulübün kongresine gelip Zekeriyaköy’deki 220 dönümlük alanı Sarıyer Spor Kulübüne vereceği sözünü verdi. Ondan sonraki dönem Sayın Sedat Özsoy Başkan oldu ve olaya sahip çıktı,. Bu alanın bir kısmının antrenman sahası olması için çalışma başlattı. Daha sonraki dönemde tekrar Sayın Yusuf Tülün Başkan oldu antrenman sahasını tamamladı ve kulüp antrenmanlarını burada yapmaya başladı. Ama araziyi kulübün protokolle veremediler. Çünkü B12 denilen yasa çıkmamıştı! Akabinde Sayın Şükrü Genç Belediye Başkanı oldu ve bu alanın Sarıyer S. K. ne verileceğini tekrarladı. Bu arada B12 yasası çıktı. Yani alanın protokolle Sarıyer S. K. nü verilebileceği kesinleşti. İşte bu sırada ne oldu ise oldu! Sayın Şükrü Genç bu alanı Sarıyer S.K. veremeyeceğini, değişik projeleri olduğunu söylemeye başladı. Başkanın bu niyetinin duyulması Sarıyer’de bomba gibi patladı. En çok da sıkıştırılan, sitem edilen, terslenenlerden oldum. Önüme çıkan:
“Olan ortada, hiç oralı değilsin. Şükrü Bey kongrede Sarıyer belediyesi için imar sorunu neyse kulübümüzün tesis sorunu da aynıdır. Zekeriyaköy’deki alanı kulübe vereceğiz, üzerine tesisler yapacağız demedi mi? Neden vermiyor? Neden hiçbir şey söylediğiniz yok. Yusuf Bey olsa ağzına geleni söyler, her şeyi yazardın. Sedat Bey olsa veryansın ederdin. Sende tık yok. Tabii CHP lisin ya!!!”
Bunları söyleyenlere laf yetiştirmeye çalışırken, bir dost uyardı. Zekeriyöyköydeki arazinin 50 dönümü Zekeriyaköy Spor kulübüne verildi. Zekeriköy’deki kodamanlar için iki golf sahası, bir yüze havuzu yapılacak kadar alan daha verilecek!!! Haydaaaa!
Dilimin döndüğü kadar anlatıyorum: Başkan doğrudan bu alanı kiraya veremez, ya da her hangi bir kulübe protokolle veremez. Bunu yapabilmesi için Encümenden karar çıkarması gerekir. Böyle bir kararı çıkarmış olsa duyardık. Ama nafile kimse inanmak istemiyor. Ama bana yüklenmeye devam ediyorlar: Konuşsana, yazsana!
Sayın Başkan; Maden, Yenimahalle, Emirgan, Yeniköy, Kireçburnu, Bahçekö, Kilyos, Uskumruköy, Bahçeköy SARIYER değil… Siz Sarıyer’in Belediye başkanısınız. Önce Sarıyer’i temsil ediyorsunuz. Sarıyer Aşiyan’dan Kısırkaya’ya kadar 151 bin metrekare alanı kapsıyor Sarıyer’in şahsında diğer mahalleleri ve köyleri!
Hal böyle iken 18 yıldan beri gündemde olan Zekeriyaköy’de spor alanı olarak ayrılan yeri sahibine ver. Yani Sarıyer Spor Kulübüne ver! Ver ki söz verdikleri üzere TFF tarafından tüm kulüplerin ihtiyaçlarına yanıt verecek tesisler yapılsın ve bu tesislerden tüm ilçe kulüpleri yararlansın.
Arkadaşlarıma hak veriyorum: Gerçekten konuşamıyorum, yazamıyorum!
BALCI: KONUŞSANA, YAZSANA!!
Yazan İbrahim BALCI