Son Dakika Haberler

Boğazın Sultanları,Yeşilyurt’a Puan Kaptırdı.2-3

Boğazın Sultanları,Yeşilyurt’a Puan Kaptırdı.2-3
Okunma : 129 views Yorum Yap

Acıbadem Bayanlar Voleybol Ligi’nde oynanan karşılaşmada Bakırköy Belediyesi Yeşilyurt konuk ettiği Sarıyer Belediyesi’ni 3-2 mağlup etti.

Yeşilyurt Spor Salonunda oynanan karşılaşmanın setleri 11-25, 21-25, 25-22, 22-25 ve 15-9 sonuçlandı.

Karşılaşmanın en skorer ismi (31) sayı ile Sarıyer Belediye oyuncusu Yaima Ortiz oldu.

Yeşilyurt puanını 8’e, Sarıyer Belediye ise 13’e çıkarttı.

Maçın İSTATİSTİKLERİ

TVF Eski başkanı Sayın Erol Ünal Karabıyık, Sarıyer Belediyesi Spor Kulübü Başkanı Ali Ergenç ile izledi.

Maça Sarıyer Belediyesi Meclis Üyeleri Gökhan Zeybek, Nasuh Aşantuğrul, Hacı Mehmet Bayraktar ve Trafik koşullarında maça yetişemeyen ve ilk seti seyredemeyen Sarıyerli taraftarlar yoğun ilgi gösterdiler.

 Maçın ilk setine Boğazın Sultanları iyi bir giriş yaptı. 4-1’lik üstünlüğün ardından toparlanan Yeşilyurt ilk teknik molaya 8-6 önde girdi.

Teknik mola dönüşü file üstünlünde rakibine baskı kuran ve Seray Altay’ın çok etkili servisleri ile rakibinin manşet dengesini bozan ev sahibi ekip ikinci teknik molay da 16-8 önde girmeyi başardı.

Sarıyer Belediyesi teknik direktörü Mehmet Bedestenlioğlu’nun molaları ve oyuncu değişikliği hamleleri de seti döndürmeye yetmeyin ce ilk set 25-11 Yeşilyurt’un oldu.

Maçın ikinci seti dengeli başladı. İlk teknik molaya 8-6 önde giren yine ev sahibi takım oldu. İkinci teknik molaya kadar sayı farkını korumayı başaran Yeşilyurt karşısında Sarıyer manşet dengesini bulup file üstünde Ortiz ile üstünlüğü yakalayan Sarıyer 21-19 da yakaladığı üstünlüğü set sonuna kadar korumayı başardı ve İkinci seti 25-21 alan Sarıyer Belediyesi skoru eşitledi. 1-1.

Karşılaşmanın üçüncü seti oldukça çekişmeli başladı. Yeşilyurt öne geçti, boğazın Sultanları kovaladı. Sayı farkını maçın başında açan ev sahibi takım ilk teknik molaya 8-4 önde girdi. Teknik mola dönüşü Boğazın Sultanlarından Cansu’nun etkili servisleri ile Ezgi’nin file üstündeki başarısı Sarıyer’in maçtan kopmasını engelledi. İkinci teknik molada 16-8 yine Yeşilyurt’un üstünlüğü vardı. Maçın sonlarında savunmada daha düzenli oynayan ve hücumlarda başarılı olan Sarıyer olsa da üçüncü seti 25-22 kazanan Yeşilyurt maçtaki ilk puanı almış oldu. 

Dördüncü sette Sarıyer’in baskısı vardı. 4-2 öne geçen Sarıyer, özellikle Ceren Kestirengöz’ün blokları ile ilk teknik  molaya da 8-5 önde girdi.

Teknik mola dönüşü sayı farkını açan Boğazın Sultanları  13-8 öne geçince Üzeyir Durak’ın molası geldi.

Mola dönüşü Yeşilyurt’un Aslı ile yakaldığı servis serisi ile skor 14-15 olunca molayı bu kez Mehmet Bedestenlioğlu aldı.

Mola dönüşü Türkiye Sayı Kralı Ortiz ile sayı bulan Beyaz Martılar ikinci teknik molaya 16-15 önde girdi.

Maçın son bölümünde 18-18 de eşitliği sağlayan ev sahibi takım, servis hatası ile geriye düştü. 21-20. Son anları büyük çekişmeye sahne olan maçta seti 25-23 alan Boğazın Sultanları maça ortak oldu. 2-2

Final setine iyi başlayan Yeşilyurt oldu. 2-0 öne geçen Kırmızı-Yeşilliler, Ortiz ile Ceren’i durdurmakta zorlandı. Aslı ile etkili servis kullanan ve Neşve ile rakibini file üstünde durduran Yeşilyurt 5-3 öne geçti. Son sette saha değişimine de 8-5 önde giren Yeşilyurt oldu. Sultanlardan Ceren’in ısrarla kilit pozisyonda yine hatalı değişlik yapılarak dışarı alınması maçın risk’e sokulmasına yol açtı.

Son anları büyük çekişme içinde geçen maçta sayı farkını koruyan Yeşilyurt seti 15-9, maçı da 3-2 kazandı.

Sarıyer Belediye Spor’un Galatasaray sarhoşluğu devam ediyor. 3-0 gibi beklenilmeyen sonuç alınması “İNANIRSAN KAZANIRSIN” haberimizde belirtmişti. Her müsabaka öncesi maç günü Sarıyerli Voleybolcuların maç günü yapmış oldukları “halter çalışmaları” neticesinde maçların ilk setlerindeki yorgunlukları gözlerden kaçmıyor. İkinci setlerde kendini toparlamaya çalışan Sultanlarda maça konsantre  olamayışları yorgunluktan mı kaynaklanıyor?

Tek yabancı ile oynayan Sarıyer acil transfer yapması gerekmektedir.

 Lige gayet başarılı olacağı belli olan ve eksik kadroya rağmen liüin ilk yarınsında alınacak puanlar yerini korumasına yetecektir. 2 liğden bu sene 1. Lige çıkan Boğazın Sultanları ilk yılında bu kadar başarılı olmaları ve Yaima ORTİZ’ in liğde sayı kralı olarak devam etmesi başarıyı çifte katlıyor gözükmektedir.

Yinede Sarıyer Belediyesi acil yabancı ( SMAÇÖR) transferi yapmalı ve devre arasında mutlaka yerli ( PASÖR VE ORTA ) oyuncu almalıdır.

Maçın son setinde 12-8’e gelince Asistan Salih Tavacı tarafından uyarılan ve mola alınan maçta Mehmet Badestenlioğlu molalarda gecikmiş durumdadır.

Maç sonunda Baş hakem İ.Şenyurt ile M. Badestenlioğlu şaka yollu yapılan hataların değerlendirmesini yaptılar. M.Badestenlioğlu Avantajların Sarıyer için verilmediğini izah etmeye çalıştı.