Son Dakika Haberler

BUZ HOKEYİ KADIN MİLLİ TAKIMI ALMANYA’DA

BUZ HOKEYİ KADIN MİLLİ TAKIMI ALMANYA’DA
Okunma : 37 views Yorum Yap

Buzhokeyi
Kadın Milli Takımımızın Almanya kampı devam ediyor. Bad Tölz kentinde hazırlıklarını sürdüren ay yıldızlılar, günde tek buz antrenmanı yaparak dünya şampiyonasına hazırlanıyorlar. Kamp programı çerçevesinde 13 Şubat Cumartesi günü Salzburg’a geçerek burada Avusturya ile karşılaşacak milli takım daha sonra 15 Şubat Pazartesi günü Almanya ile mücadele edecek. Ay yıldızlılar kamptaki son maçını Almanya birinci lig takımlarından München Planegg takımı ile oynayacak.
Milli takımın deneyimli oyuncularından daha önce Slovakya ve Çek Cumhuriyeti birinci liglerinde oynayan Buz Korsanları Spor Kulübü sporcusu Seda Demir yaptığı açıklamada Almanya kampının çok verimli geçtiğini belirterek, ‘Dünya şampiyonası öncesi Almanya’nın buz hokeyi merkezi Bad Tölz’de günde tek buz antrenmanı yaparak şampiyonaya hazırlanıyoruz’ dedi. Şampiyonanın Türkiye’den alınıp İspanya’ya verilmesine üzüldüklerini ancak orada gösterecekleri performans ile bunu sevince çevireceklerini söyledi.
Takımın kardeş sporcuları Alara ve Dilara Lökbaş yaptıkları açıklamada böylesine güzel bir organizasyonda bulundukları için çok şanslı olduklarını belirterek, ‘Almanya buz hokeyinde çok üst seviyede oyunculara sahip. Zaten ülke olarak da çok üst düzey bir ligde mücadele ediyorlar. Burada geçirdiğimiz her gün bizim için büyük tecrübe demek’ dedi.
Lökbaş kardeşler ayrıca birbirlerine çok benzemelerini oyun içerisinde kendilerine büyük bir avantaj sağladığını belirterek, amacımız İspanya’da yapılaca