Son Dakika Haberler

Kim Destek Olacak.Sarıyer ilköğretim Okulu Türkiye Elemelerinde Nağmalup 1.çıktı.

Kim Destek Olacak.Sarıyer ilköğretim Okulu Türkiye Elemelerinde Nağmalup 1.çıktı.
Okunma : 135 views Yorum Yap

Sarıyer İlköğretim Okulu Yıldız Kız Voleybol Takımı İstanbul 4.olduktan sonra Türkiye gurup elemelerinde nağmalup olarak 1. çıktı. Hiç set kaybetmeyen kızlarımıza başarılar dileriz.

Türkiye gurup elemelerine borçla giden başarılı öğrenciler, yeterli desteği bulamamaktadırlar. Sarıyer Belediyesinin sağladığı araç desteği ile elemelere katılan ve dönüş için araç bulmakta zorlandıkları bilinmektedir. Sadece gidiş için destek bulunmuş dönüş için ise tereddütler bulunmaktadır.

Yarı final için ise sponsor veya destekçi bulmaları kendi çabaları ile mümkün olmamaktadır. Her yıl başarılarına bir yenisini ekleyen Sarıyer İlköğretim Okulu özel okulların dahi yapamadığını kendi imkanları ile yapmaktadırlar.

Bugün Türkiye de sporun yüksek bedellerle sponsor olunarak başarı bulunulmaya çalışılması ve derece alınamaması ise başarılıların sahipsizliğinden tezat durumlar oluşturmaktadır.

Öğrencilere kim sahip çıkacak.

Bugün Sarıyer de başarılı olan Sarıyer Belediye Spor Kulübü için moral desteğin yanında, yerel yönetimlerin yapmış olduğu katkı ve genel bütçelerin, Sarıyer Spor Kulübüne harcanan milyonların ve diğer amatör spor kulüplerine yapılan destekler ne yazık ki, İlköğretimde sporcu olarak gelişen, geleceğin sporcularına destek verilmemektedir.

Ülkemizin alt yapısını oluşturan daha ilkokul çağlarında başarıya ve üstün yeteneklere sahip olan öğrencilerin her türlü imkanı seferber ederek desteklenmesi gerekmektedir.

Sarıyer ilçesinde bulunan okullar içerisinde tek başarılı okul olan Sarıyer İlköğretim Okuluna kim Sponsor olacak.

Yarı final için 10 Nisan da hareket etmeleri gereken öğrenciler nasıl şampiyonaya katılacak.

Sarıyer Times