Son Dakika Haberler

SARIYER BÖYLE GÜZEL!

SARIYER BÖYLE GÜZEL!
Okunma : 89 views Yorum Yap

sskkSarıyer böyle güzel! Hasrettik galibiyete. Lig maçında değilse de Kupa maçında geldi ya! Önemli olan kazanmaktı. Takımın kazanmaya ihtiyacı vardı. Galibiyet futbolcular için çok büyük moraldir. Bu sağlandı memnuniyetim bundan.

            Sarıyer, maça iyi başlamadı.  Hatta ilk golü bulana kadar biraz daha derli toplu oynayan rakip takımdı. 

            Sarıyer yedi sekiz hazırlık maçı yaptıktan sonra dört de lig maçı oynadı. Fakat hala arayış içinde! Henüz ilk on birini bulmuş değil! Kupa maçı da olsa bugün sahaya sürülen kadrodan bunu anlıyoruz. Yoksa Serhat, Güney ve Osman bekletilmezdi.

            Skor’un farklı olması Sarıyer’in çok iyi oynadığının kanıtı olamaz. Çünkü rakip takımda eksik kadro ile sahada yer almış, onlarda yeni elemanlarını görmek istiyordu. Ne olursa olsun sahaya sürülen kadrolarla yapılacaktı müsabaka, öyle oldu ve kazanan Sarıyer oldu. Serhat oyuna alındıktan ve Hakan tekrar ortaya saha çekildikten sonra Sarıyer’in bariz üstünlüğü geldi. Savunma fazla zorlanmadı, hatta diğer maçlarına kıyasla daha iyi idi. Orta sahada Gürhan Sarıyer için bir kazanç, ileride çok daha iyi olur. Günay ve Güney takıma adapte olmuş görülüyor. Mert hala eski Mert, maalesef fazla bir aşama kaydetmiş değil. Soner’de çok çalışmasına rağmen yeterli görünmedi. Yaşar Çetin çok mühim bir fırsatı değerlendiremeyince oyundan alındı ama fena değildi.

            Sarıyer’in orta sahası ağır! Bu alanda yer alanların topu tek pasla ve çabuk oyuna sokmaları gerekir. Bu alanda çok akıllı bir ön libero ve yanında serbest oynayacak savaşçı bir elemana ihtiyaç var. Kesinlikle iki bek sorunu hala mevcut, Bir de santrafor gerekiyor. Sarıyer’de stoper çok var. Serhat, Fırat, Gökhan, Berat, Emre Karaman! Yani beş stoper olmasına rağmen iki santrafor var, yeterli değil!

Önemli olan lig maçı Lig maçında galip gelmemiz lazım. Dört lig maçında dört beraberlik iç açıcı değil. Sporcuların bunun bilinci içinde olmaları gerekir. Zira alınacak bir galibiyet, Sarıyer’i üst sıralara taşır ve bu hava ile de tehlikeli bölgenin üzerine çıkıldığı gibi, yönetimi de harekete getirecek şekilde amaç olan en üst sıralarda yer bulmak ve yıllardır özlemini çıktığımız liderlik yarışına katılmakla iddialı duruma gelinmiş olur.

Sarıyerli futbolculardan beklenen budur. Olmayacak duaya âmin demek değildir. Osman’ı, Serhat’ı, Emreleri, Soner’i, Günay’ı, Güney’i, Gürhan’ı, Hakan’ı, Yaşarı ve diğer futbolcuları ile bunu yapacak güçtedir.  

İbrahim Balcı