Son Dakika Haberler

SARIYER S. K. İÇİN KARA GÜN MÜ?

SARIYER S. K. İÇİN KARA GÜN MÜ?
Okunma : 2.152 views Yorum Yap

Sarıyer- 0, Sancaktepe A.Ş.- 5…
Hakem:Hakan Ülker
Sarıyer: Ali- Bahrican (Ozan), Gökhan, Şahin (Bertuğ), Hüsnü- Bertül, Adem, Mahmut, İsmail (Kubilay)- Alim, Furkan

Maç zor maçtı evet ama Sarıyer’in maça başlayışı hiç de zor maça başlar gibi değildi. İlk beş dakika Sarıyer savunması kaleci dahil topu al gülüm ver gülüm ceza sahası içinde oynayınca takımın ne yapacağı da belli oldu. Hiçbir şey! Duran bir Sarıyer ve koşan bir rakip. Elbette ki koşan ve topa hükmeden kazanacak. Sarıyer’de koşan yok muydu? Vardı! Sadece Bertul, bir kişi ile olmuyor ki! Sarıyer gibi bir takım doksan dakikada hem de kendi sahasında bir pozisyona dahi giremez mi? Giremedi. Rakip ani bir atağında atılan ara pasını Sarıyer savunması birbirine bırakınca rakibin ilk golü geldi. Hakem biraz dikkatli olsaydı, pozisyonun öncesinde ofsayt olduğunu görürdü… İkinci gol penaltıdan oldu. Yine bir ani rakip atağı, Sarıyer savunması yerle bir oldu. Rakip vurdu, Sarıyer savunması çizgi üzerinden çıkardı, ikinci kez rakip vurdu, Hüsnü topu uçarak elle çıkardı, penaltı ve Hüsnü’ye kırmızı kart. Bu nasıl bir profesyonellik. Hüsnü kardeşim topu elle çıkarırsan hem penaltı olur hem de kırmızı kart görürsün bunu bilmiyor musun? Bırak penaltı golünü takımı 10 kişi bıraktın. 10 kişilik Sarıyer ikinci yarıda küllüm oldu ve bu farklı sonuç meydana geldi… Daha da farklı olabilirdi, Ali üç gol pozisyonunu önledi…

Ekrem Al, takımı yeteri kadar hazırlayamamış bu açık seçik belli oldu. Barış Memiş’in ısınma alanına terk edişi gözlendi. Yardımcı antrenörün ısrarla ısın demesine aldırmadan gidip yedek kulübesinde oturdu. Yani disipline olmuş bir adam değil. Yapılacak tek şey derhal sözleşmesinin fesh edilmesi ve gönderilmek olmalıdır. Yenilgi olur! Olmaz değil ama Sarıyer bu kadar küçük, aciz bir takım değil. Öncelikle futbolcular, teknik adamlar bunu iyi bilmelidir. Yazık değil mi? Kendi renklerinden yetişmiş, kulüsü için yıllarca ter dökmüş onca teknik adam varken, dışa dönük hareket etmek de neyin nesi? Ekrem Al çok deneyimli ve başarılı bir adam ama bu takıma ne verir? Bir şey veremez. Zira Sarıyer’in havasını solumuş değil ki….

Bugün kara gün değil, böyle kabul edilmemeli. elli yıldan bu yana defalarca farklı yenilgi aldı Sarıyer ama bu kadar mahkum olmadı. Sarıyer kendi sahasında farklı yenilgi aldı. Örneğin Ankaragücü 3-5, İst.. B.Ş. Bel. 6-2, Keçiörengücü 5-2… O günleri de kara gün kabul ettik ama kulübümüz şanı ile şerefi ile yaşadı. Bugün de bir başka farklı yenilgi aldık ve Sancaktepe’ye 0-5 mağlup olduk. Bizi üzen, sorumlu yönetici olarak protokol tribününde oturan görgüsüz Sancaktepe yöneticisinin saygısızlığı ve şımarıklığı oldu.
Bir çift sözüm de futbolculara… Sarıyer’in başarısı ve sizlerin çok daha iyi futbol oynamanız için büyük fedakarlıklar yapan Başkan Saffet Akkoyun’a yazık değil mi? Böyle yenilgileri seyretmek ona ölümden beter gelir, yapmayın, etmeyin, biraz kendinize çeki düzen verin. Önümüzde daha hayli maç var, bülbül deyil siniz ki dut yiyince susasınız. Sporcusunuz, futbolcu olarak sahalardasınız, biraz kişilik, biraz hırs ve arkadaşlıkla çok şeyi halledersiniz.