Son Dakika Haberler

Sarıyer Spor Kulübü geleneksel Balosunu yaptı.

Sarıyer Spor Kulübü geleneksel Balosunu yaptı.
Okunma : 154 views Yorum Yap

Sarıyerliler, kulüplerini yalnız bırakmadı

 

Sarıyer’e gönül verenler, Sarıyer Spor Kulübü’nün muhteşem gecesinde buluştu. Baltalimanı Portaxe Restoran’da gerçekleştirilen dayanışma gecesinde, başarılarla dolu 72 yılı geride bırakan kulübümüzün eski başarılarını yineleyeceği günler için birlik mesajları verildi.

 

Belediye Başkanımız Şükrü Genç’in önderliğinde gerçekleştirilen organizasyona Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman, Sarıyer Spor Kulübünün yöneticileri, gönüldaşları, kulüp çalışanları ve tüm sevenleri, takımlarının gecesinde bir araya gelerek coşku dolu bir atmosfer oluşturdu. Bir zamanlar 1. Lig’de fırtına gibi eserek dört büyüklerin korkulu rüyası olan ve her zaman üst sıralar için mücadele veren kulübümüzün, eski günlerini tekrar yakalama hedefinde kararlılıkla ilerlemek için birlik beraberlik sözü verildi.

 

Kaptanoğlu: Başka Sarıyer yok

 

Kulübü kuran 14 kişinin isimlerinin anılmasıyla başlayan gecede, Sarıyer Gençlik Cemiyeti yıllarından kulübün 1940 Temmuzu’nda kuruluşuna kadar geçen süreç anlatıldı. Hayatta olan tek üye ve aynı zamanda kulübün Onursal Başkanı Fikret Canlı’nın uzun süre alkışlanmasının ardından, ilk konuşmayı yapmak üzere Sarıyer Spor Kulübü Başkanı Hayati Kaptanoğlu kürsüye davet edildi. Konuşmasına başlarken, “Sarıyer’in ismi bizi bir araya getirmeye yetmiştir. Sarıyer Spor Kulübü de bir Sarıyer değeridir. Türkiye 1. Ligi’nde 14 yıl mücadele vermiş, Balkan Kupası’nı kazanmış ve Türk Futbolu’na birbirinden kıymetli sporcular yetiştirmiş bir kulüptür” diyen Kaptanoğlu, ardından ilçenin tarihsel ve kültürel değerlerine değinerek, “Başka Sarıyer yok. Elimizdeki değerlerin yeterince farkında mıyız?” dedi. Kaptanoğlu sözlerini, “Son 3 yıldır kulübümüzü kanatları altına alan ve bu gecenin organizasyonunu gerçekleştiren Belediye Başkanımız Sayın Şükrü Genç’e ve bizden pozitif enerjisini esirgemeyen Kaymakamımız Sayın Ömer Karaman’a çok teşekkür ederim. 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden takımımız için hedef Bank Asya’dır. Gelecek yıl bunu başarmak için altyapımızı hazırlıyoruz. Popülist tutumlardan uzak, kendi özkaynaklarını değerlendiren bir anlayışla hareket ediyoruz. Bu geceye katkıda bulunan herkesi canı gönülden kutluyorum” şeklinde tamamladı.

 

Genç: Gündemin iki maddesi varsa, bir tanesi Sarıyer Spor Kulübü’dür

 

Kaptanoğlu’nun ardından Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç kürsüye davet edildi. Uzun süre alkışlanan Genç, öncelikle Sarıyer’de oynayarak şöhrete ve paraya erişen bazı futbolcuların kulübe olan minnet borcunu ödemediğini belirterek, “İşin bu tarafını unutmamamız, hep konuşmamız lazım” dedi. Genç, “Kulübümüze herkes destek verdi. Çok önemli destekler verildi. Kuruluşumuzdan bugüne büyük fedakârlıklar gösteren bütün başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Sarıyer Spor Kulübü kendi kimliğiyle değil İstanbul, değil Türkiye, uluslararası yerini alacak bir yapıya mutlaka dönüştürülmelidir. Sarıyer’e gelen her yabancı, buradan övgülerle ayrılıyor. O halde Sarıyer Spor Kulübü’nün de o noktada olması lazım. Akademi liginde takımımız onar gün arayla Beşiktaş’ı ve Fenerbahçe’yi 4-1 lik skorlarla yendi. Bu çocuklar Sarıyer’in çocukları. Sarıyer’in bünyesinde dört yüz çocuk futbol oynuyor. Biz şimdi kendi futbolcularımızı yetiştirmeye başladık. Milli takımlara futbolcu gönderiyoruz. Bu çok önemli bir gelişme. Sarıyerlilerin, Sarıyer’in önde gelenlerinin, geçmişten bugüne emek veren herkesin el ele tutuşması, birlik-beraberliği kurması kulübün çok daha önemli noktalara gelmesini sağlayacaktır. Sarıyer’in en önemli konusu neyse, Sarıyer Spor Kulübü de o kadar önemli. Gündemin iki maddesi varsa, bir tanesi Sarıyer Spor Kulübü’dür” dedi.

 

Karaman: Sarıyer sağlam bir zemindir

 

Gecede Sarıyer Kaymakamı Ömer Karaman da bir konuşma yaptı. Şu anda takımın başında olan Teknik Direktör Sadi Tekelioğlu ile ilgili eski bir anısını anlatarak konuşmasına başlayan Karaman, Tekelioğlu’nun Erzurumspor yıllarındaki büyük başarılarından söz ederek, Sarıyer’de de benzer başarıları yineleyeceği ümidinde olduğunu vurguladı. Karaman, “Sarıyer için kafa yoran, enerji harcayan herkese şükranlarımı sunuyorum. Kulübümüzü sırtlayan, götüren herkesi kutluyor, teşekkür ediyorum. Spor kültürüyle, başarılarıyla Sarıyer sağlam bir zemindir. Bu sağlam zemini koordine edecek, işbirliğiyle yürütecek bir başkanımız var. Hayati Başkanımız’a çalışmalarında başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Gecede, ünlü türkücü Kubat sahne alarak başarılı bir performans sergiledi. Sevilen türkülerini seslendiren sanatçıya davetliler coşkuyla eşlik etti. Sarıyer Spor Kulübü armasının bulunduğu pasta kesiminin ardından program geç saatlere kadar devam etti.