Son Dakika Haberler

SARIYER SPOR KULÜBÜ KAOSA SÜRÜKLENMEMELİ.İbrahim BALCI.

SARIYER SPOR KULÜBÜ KAOSA SÜRÜKLENMEMELİ.İbrahim BALCI.
Okunma : 130 views Yorum Yap

Sarıyer’in yıllık olağan genel kurul toplantısı 4 Temmuz 2011 de yapılacak. Çok geç bir tarih! Neden bu kadar geçe alındı anlamak mümkün değil. Konu ile ilgili fikir yürütürsek varacağımız nokta kulübün bir kaos ortamına sürüklendiğidir.
Kaos ortamını hiç kimse istemez! Hele Sarıyer gibi semt kulüplerinde kaos yıkıcı olur ve çöküşün önü alınamaz! O halde en kısa zamanda kulüp yönetimi seçilmeli ve tehlikeli ortamdan uzaklaşılmalıdır.
Bütün Sarıyerliler yekvücut olmalı kulübün kaosa sürüklenmemesi için uğraş vermelidir. Divan Kurulu, eski yöneticiler, aklı başında taraftarlar, Sarıyerli iş adamları, Sarıyer’in Sivil Toplum Kuruluşları ve taraftarlar!
Sarıyer Spor Kulübünden kimse bir beklenti içine girmesin. Çünkü Sarıyer Kulübü arpalık değil! Hiç kimseye bir menfaat sağlamaz, sağlayamaz. Zira geliri giderini karşılayamaz. Böyle olunca da yönetim de olanlar devamlı para verir. Çoluk çocuğunun nafakasını kulübe verir. Vaktinden, ailesinden verir. Sosyal yaşamından verir! Verir oğlu verir! O nedenle de kimse doğru dürüst işe sarılmak istemez. Hatta “Neden Ben” diyen olur ve kulüpten uzakta tutarlar kendisini! Aslında haklıdırlar! Çünkü kulübü için zamanını verecek, parasın, işini, çoluk çocuğunu, ailesini ve sosyal yaşamını verecek ama birkaç kötü sonuçtan sonra küfür yiyecek! Var mı böyle şay!

“Sarıyerli olmayanlar o….. çocuğudur” diye bağıranlar ile çoluk çocuğu bağırtanların ortaya çıkmaları ve kulübü yönetecek yönetici bulmaları için çaba göstermeleri gerekir! Kulüp bunları bekliyoruz… Sarıyer Spor Kulübünü Çatladıkapı kulübü zanneden ve yıllarını kulübe verenlere ahlâksızca çirkef atan, akıl fukarası beyinsizlerin meydana çıkmasını ve yönetim kurulunun oluşmasına katkı vermesini de elbette ki bekliyoruz.
İbrahim BALCI ve Eyüp ODABAŞI! Sarıyerlilerin tanıdığı iki isim. Biri altmış yıl, diğeri kırkbeş yıldan beri kulübün dertleri ile hemdert! Bunlara “Derin Sarıyer” diyen ve kulübü kötüye sürüklediklerini yazan densizin de ortaya çıkarak “Kulübü ben herkesten iyi temsil ederim, Derin Sarıyer olarak siz kimsiniz” demesini bekliyoruz. “İçimizdeki Irlandalılar” araklama sözleriyle kulübüne yıllarını veren insanları karalamaya çalışması, ne idüğü belirsiz edepsiz ve saygısız bu adamın densizliği ve ahlaksızlığından başka bir şey değil!
Ligde zor günler geçiren ama sonuçta ligde kalmayı başaran Sarıyer takımı mevcut kadrosu ile yine de fena değil. Ama bu mevsim ne yapar? Hiçbir transfer yapılamaz ise yine düşmemek için caba harcar ve belki de düşer. Kulübün talihsizliği son iki-üç yılda Mahmut Kocabal ile ekibinin beş yılda hazırladığı ve en az on yıl kulübün güvencesi olan alt yapı elemanlarını çeşitli kaprislerle kulüpten göndermeleri. Bu yıl alt yapıdan alabileceği ve direkt forma giydirebileceği elemanı yok! Bir yılda bir eleman yetiştirilip A takımda oynatılamaz. O nedenle işimiz zor. Hal böyle olunca yapılacak şey, yönetim kurulunun transfer politikasını çok iyi organize etmesidir. Çok futbolcu değil az ama takımda oynayacak adamları almak, verilen sözleri yerine getirmek ve devre arasında bir iki takviye ile güçlenmek olmalıdır.
Kulübün bütçesi ile çok şey yapılabilir, buna inanıyorum ama hiçbir konuda lükse kaçmamayı da tavsiye ediyorum. Ama öncelikle Mehmet Akdağ’ın “Ben Yokum” demesini yadırgadım, bu kadar çabuk pes etmemesi gerekir. Israrla TÜZÜK değişikliği diyordu. Taslak elinde ama “Ben yokum” diyor. Olmadı Sayın Akdağ olmadı!
İbrahim BALCI