Son Dakika Haberler

YOLUN AÇIK OLSUN! Eyüp ODABAŞI

YOLUN AÇIK OLSUN!  Eyüp ODABAŞI
Okunma : 214 views Yorum Yap

            Bazı insanlar vardır, doğuştan şanslıdır; istedikleri her şeye sahip olmanın zevki ile yaşamını devam ettirir. Neyi isterse yanında, etrafında; evinde, çalıştığı ofiste hazır bulur. Baba ve aileden zengin olanların yarınından endişesi de olmaz. Nasılsa her şeyi vardır, zorlukları yenmenin bir yolu da para ve varlık olduğuna göre, onca hiçbir sorun olmaz! İşte bu yüzdendir ki; yaşamını bir felsefeye tabi tutmadan gelişi güzel yaşayanlar zamanla ne oldum delisi olur ve bir süre sonra da kaybolur gider… Ya da aile içinde, toplum içinde yürekleri dağlayan durumların içinde bulur kendini. Şunu da hatırlatmayı görev bilirim beş parmağın beşi bir olmaz! Ne oldum delisi olup da kendisini toparlayan ve başarı basamaklarını çıkanlar da olabilir! Ama bunlar sadece başarılı olur! Yeni Kaymakam olarak göreve başlayan bir kaymakamın babasını makamına çağırtarak “Baba bana senden bir şey olamaz dedin ama bak ben kaymakam oldum” demesi üzerine babasının “Ben sana kaymakam olamazsın demedim ki, adam olamazsın dedim. Adam olsaydın babanı makamına çağırmaz, kendin yanıma gelirdin”!

Evet, bu tipler sadece başarılı olur ama adam olamaz!

Ali Düşmez’i çok eski yıllardan beri tanırım. Çocuk yaşta okulu, sporu, işi bir arada yürüterek başarı merdivenlerini azimle çıktı. Ben Sarıyer Spor Kulübünde yönetici iken Ali Düşmez Beykoz’da futbol oynuyordu. Ama futboldan çok eğitimini düşünüyor ve yüksek öğrenimini tamamlayarak iş hayatına atılıyordu. İş hayatında da aynı başarıyı göstereceği belliydi. Titiz, canı tez, çalışkan, gittiği işin peşini bırakmayan, göreve ve başarıya aç bir yapıya sahipti. Böyle olunca başarı da kendiliğinden gelirdi. GELDİ! Kısa bir süre sonra Ülkenin saygın firmalarından Mithat Giyim’de en üst düzeyde sorumluluklar aldı, yönetiminde bulundu, sorumluluğunu devam ettiriyor. Şehir içi, yurt içi ve yurtdışı devamlı iş gezileri, pazarlamalar, fuarlar vesaire…

Başarı merdivenlerini emin adımlarla çıkan Ali Düşmez, semtinin takımı olan Yeniköy Spor Kulübünde yönetici olarak buldu kendini. Dile kolay yirmi yıl başkan olarak sorumluluklar üstlendi kulübünde.  Normal bir mahalle kulübünden profesyonelliğe kadar yükselen bir kulübün yaratılmasında en büyük etken olmayı bildi. Tabii ki bu arada “Göreve gel” dediğimizde koşarak geldi ve Sarıyer S. K. de uzun yıllar yönetim kurulunda asbaşkan olarak görev yaptı.

Sportif alanda verdiği mücadele sonunda İASKF (İstanbul Amatör Spor kulüpleri Federasyonu) na başkan seçilerek büyük atılım yaptı.   Aranan adamdı ve Mehmet Ali Aydınlar’ın başkanı olduğu Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Yedek üyeliğine seçildi. Akabinde yapılan genel kurul ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığına Yıldırım Demirören seçilirken Ali Düşmez’e federasyonda yine yedek üye olarak görev verildiği gibi  Amatörlerle ilgili komitenin başkanlığına da getirildi.

Bir koltuğa bu kadar karpuz sığar mı? Sığıyor işte! Adın Ali Düşmez olursa sığdırırsın! Siyasete atıldı ve İl Genel meclis üyesi oldu. Görevi iki dönemdir devam ediyor. İl Genel meclisinde Spor Komisyonu Başkanlığı da yapıyor.

Bildiğim, tanıdığım ve daima hakkında iyi şeyler duyduğum ve düşündüğüm Ali Düşmez’in çok daha büyük sorumlulukları başarı ile üstleneceği inancını taşıyorum. Neden olmasın? Hangi işe el attı ise kopara kopara aldı. İşi kopara kopara almaktan ziyade, insani  duygularını terk etmeden, dostluk, kardeşlik ve arkadaşlık sınırları içinde, ona buna kamış ve kazık atmadan istediklerini elde etti.

Sarıyer’in, Sarıyerlilerin, Sarıyer’deki spor kulüplerimizin Ali Düşmez’den beklentileri çok fazla! Bunu takdir ettiğini biliyorum. Gönül istiyor ki; verdiği sözleri yerine getiren bir dost olarak Sarıyer ilçemizde gönlünün istediği yere gelsin!

Yolun açık olsun Sayın Düşmez.

Eyüp ODABAŞI

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)