Son Dakika Haberler

Zekeriyaköy’ü SARIYER KULÜBÜNE VEREMEM. Eyüp ODABAŞI

Zekeriyaköy’ü SARIYER KULÜBÜNE VEREMEM. Eyüp ODABAŞI
Okunma : 127 views Yorum Yap

Sarıyer S. K. de “Kulübümüze kalıcı tesis kazandırılması” konusunda bir toplantı yapıldı. Divan Yürütme Kurulu üyesi olarak katılmam gerekiyordu ama doktorum izin vermedi. Elbetteki bu toplantı sonuçlarını öğrendim.

– Kulübün, her dönem birilerine muhtaç olmaması için kalıcı ve gelir getirici tesislere kavuşturulması için çalışmalara devam edilmesine,
Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç’in de katıldığı bu toplantı iki saati aşkın bir süre devam etmiş ve tesislerle ilgili konular tartışılarak önemli bazı kararlar alınmış. Örneğin:
– Sarıyer Hüseyin Kalkavan Lisesi ile Sarıyer İlköğretim okulu arasındaki eski otobüs durağının Sarıyer kulübüne protokolle verildiğine ve bu alanın kulüp tarafından otopark olarak hizmete açılması çalışmalarına başlanmasına,
– Kilyos plajının bir kısmının işletmesinin kulübümüze verilmesine,
– Yakın zamanda planları çıkacak olan Gümüşdere’deki arazinin Belediyeye kalan kısmından bir bölümünün kulübümüze verilmesine (Gümüşdere’de zengin bir yoğunluk yok. Bu nedenle burada yapılacak tesisler gelir getirici olmaktan çok, masraf çıkartacaktır)

şeklinde çok doyurucu kararlar alınmıştır. Elbetteki çok önemli kararlardır. Uygulama da aksaklık olmaz ise kulübümüz için mükemmel kazanımdır.

Ancak, bütün bu olumlu kararların yanında her nedense hazır olan Zekeriyaköy’deki 200 dönümlük Spor alanı olarak ayrılmış, içinde futbol sahası bulunan alanın kulübümüze Divan Yürütme Kurulumuz ısrarcı olmuş ama Sayın Belediye Başkanımız Şükrü Genç’e “PEKİ” dedirtememiştir. Burada bir terslik olacaktır. Çünkü Sayın Şükrü Genç, özü sözü doğru ve hak bildiğini söyleyen bir kişi olarak seçim öncesi bizimle görüşmüş ve yıllardan beri Sarıyer Spor kulübüne verilmesi (Sedat Özsoy ve Yusuf Tülün tarafından) ısrarla söylenen alanı, seçimi kazanması halinde kesinlikle kulübümüze vereceğini söylemiştir. Seçimi kazandıktan sonra da yine bir araya geldiğimiz (Sarıyerli Sporcular Lokalinde) aynı söylemi tekrarlamıştır. Ne var ki aradan bir yıl geçtikten sonra Sayın Şükrü Genç bu söylediklerini adeta unutmuş gibidir. “Bu alanı veremeyiz” diyor ve bunda ısrar ediyor.

Ortada bir terslik var ve çirkin duyumlar var: Bu alan Zekeriyaköy’de yeni kurulan bir derneğe verilecek; Zekeriyaköy’deki önemli görevlerde bulunmuş, zenginlikleri Karun gibi olan Rotaryanlara verilmesi sözü verilmiş; yok efendim, Lions ve Lionesler alana talip olmuşlar, onlara verilecek; bir önemli iddia da alana TOKİ nin talip olduğu…

Bu iddiaların hangisi olursa olsun bizim için önemli olan: kulübümüzü büyük kulüpler seviyesine çıkaracak olan ve “Spor alanı” olarak ayrılmış bu alanın başka dernek ve kuruluşlara verilmesi yerine Kulübümüze verilmesidir.

Sayın Belediye Başkanımızdan beklentimiz budur, öncelikle de budur! Bekliyoruz, bekleyeceğiz, istemekten de vazgeçmeyeceğiz.