Son Dakika Haberler

11. Sarıyer Tiyatro Şenliği başlıyor: İşte program

11. Sarıyer Tiyatro Şenliği başlıyor: İşte program
Okunma : 9.591 views Yorum Yap

Sarıyer Belediyesi tarafından düzenlenen Tiyatro Şenliği’nin 11.’si bu yıl 23 Şubat – 27 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Şenliğe ilişkin bir açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, ”Tiyatro sahnemizin perdelerini “Sarıyer TiyatrOda Şenliği” için onuncu kez açıyor olmanın heyecanını yaşıyoruz. 27 Şubat’ta başlayacak serüven “Dünya Tiyatro Günü” olan 27 Mart 2021 Cumartesi günü sona erecek” dedi.

”İnsanın yaşama dair en önemli gücü bilgidir” ifadelerini kullanan Genç, ”Bilmek hem bir güç unsuru hem de mutluluk kaynağıdır. Kültür ve sanat aktiviteleri de bilgiye ulaşmak için en etkili yollardan birini oluşturmaktadır. Tiyatro ise
etkili anlatım gücü, eğitici yönü, birleştirici özelliği ve tarihiyle ayrı bir öneme sahiptir. Bu nedenledir ki ilçemizde kültür merkezi sayısını artırmayı ve modern tiyatro salonlarını vatandaşlarımızın hizmetine sunmayı önceliğimiz olarak belirledik.

Bugün dört önemli kültür merkezimizle Sarıyer’i her mevsim etkinlik merkezi haline getirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. “Sarıyer TiyatrOda Şenliği” gibi artık klasikleşen etkinliklerin ev sahipliğini büyük bir gururla yapıyoruz. Çalışma arkadaşlarımla birlikte yine birbirinden önemli oyunların ve sanatçıların yer aldığı bir program hazırladık.

Fakat, her yıl bizi kültür merkezlerimizde bir araya getiren şenliğimizi pandemi nedeniyle bu yıl çevrimiçi olarak sanatseverlerle buluşturacağız. Toplamda 8 yetişkin oyunu online olarak gösterilecek.

Pandemi döneminde ekonomik zorluklar nedeniyle ayakta kalmakta zorlanan tiyatro emekçilerimizle dayanışmayı borç biliyor, şenliğimize katılan tiyatrolara, bütün sanatçılarımıza ve düzenlenmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” diye yazdı.

PROGRAM BELLİ OLDU

BKSM Boğaziçi Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek şenliğe iki gün kala program da belli oldu.

İşte şenlik programı:

23 Şubat Çarşamba saat 20.00 – Kürklü Venüs

25 Şubat Cuma saat 20.00 – Timsah Ateşi

27 Şubat Pazar saat 20.00 – Külrengi Sabahlar

2 Mart Çarşamba saat 20.00 – Yeni Bir Şarkı

4 Mart Cuma saat 20.00 – Bana Amy De

5 Mart Cumartesi saat 20.00 – Gabriel’in Düşü

8 Mart Salı saat 20.00 – Can Yeleği

11 Mart Cuma saat 20.00 – Baba Kız

12 Mart Cumartesi saat 20.00 – On Saniye

15 Mart Salı saat 20.00 – Gerçek Olmasın Sakın Bu

19 Mart Cumartesi saat 20.00 – Bir Anarşistin Kaza Sonucu Ölümü

20 Mart Pazar saat 20.00 – Hoşgeldin Boyacı

25 Mart Çarşamba saat 20.00 – İki Kişilik Hırgür

26 Mart Cumartesi saat 20.00 – Türkland

27 Mart Pazar saat 20.00 – Cambazın Cenazesi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)