Son Dakika Haberler

Almanya Millet Vekilleri Sarıyer Belediyesini İnceledi

Almanya Millet Vekilleri Sarıyer Belediyesini İnceledi
Okunma : 62 views Yorum Yap

alman_mv_sariyerdeBu hafta Sarıyer Belediyesini Çin ve Almanya heyeti incelemeye aldı.

Uluslar arası ilişkilerde ciddi çalışmalar yapan ve sosyal projeleri ile adından söz ettiren, örnek belediyecilik projeleri ile halkın toplum eğitimi ve gelişimi kolaylaştırmak için Sagem, Sadem, Yaşam Evi, Gündüz Bakım Evi, Semt Evi’ni hayata geçiren Sarıyer Belediyesi, Almanya Kuzey Ren Vestfalya Meclisi milletvekilleri tarafından yerinde incelendi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’i ziyaret eden Almanya Kuzey Ren Vestfalya Meclisi milletvekilleri Carina Gödecke (PSD) Ali Baş (Yeşiller), Walburga Benninghaus (PSD), Holger Ellerbrock (FDP), Renate Hendricks (SPD),Arif Ünal (Yeşiller), Regina Van Dinnher (CDU), Anette Waterman-Kras (SPD), İbrahim Yetim (SPD), Sebestian Wuwer Meclis İdare İşleri, Gülay Kızılocak Türkiye ve Entergasyon Araştırma Merkezi Müdürü, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Milletvekilleri Melda Onur, Binnaz Toprak, Sedef Küçük, Sena Kaleli, Haluk Eyidoğan, CHP İl Başkanı Oguz Kaan Salıcı, CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Meclis Üyeleri Hayrettin Dereli, Mustafa Balcı, Sevim Yalınkılıç, Nadir Günday, Mustafa Oktay Aksu ve Belediye Başkan Yardımcıları, Sevgi Atalay, Gökan Zeybek, Yüksel Tutak, Semra Kartal, İsmail Erdem eşlik ettiler.

Başkanlık binasında tanışma gerçekleştiren heyet, Çayırbaşı’nda  Gündüz Bakım Evi’ni ziyaret etti, Eğitimde bulunan çocuklar ile yakında ilgilenen heyet, Başkan Şükrü Genç’ten bilgi aldı. Sosyal proje olarak gerçekleştirilen ve değişik mahallede Sagem,Yaşam Evi,Sadem, Kreşlerin yapıldığını ve hayata geçirildiğini söyledi.

Cumhuriyet mahallesinde bulunan Gündüz Bakım Evi ve Yaşam Evi ni ziyeret eden heyeti gaziler karşıladı. Alman Millet Vekilleri yaşam evinde bulunan yaşlılar ile bir süre sohbet etti. Gündüz Bakım Evinde ders gören öğrencilere Almanya da yakını olan var mı? diye soran Kuzey Ren Vestfalya Meclis Başkanı Carina Gödecke, Almanya da çok değerli Türk futbolcular var dedi, Çocuklar hep birlikte Mesut Özdil diyerek alkışladılar. Alman Millet Vekili …. Çocuklarla santranç oynadı.

Dünyanın ilk yeşil bina sertifikasına sahip kamu binası olacak olan yeni hizmet binası inşaatını gezen konuk heyet, bizzat Başkan Genç tarafından anlatılan binanın özelliklerine hayran kaldı. Heyetler burada bir hatıra fotoğrafı çektimeyi ihmal etmedi.

Dünyanın ilk yeşil bina sertifikasına sahip kamu binası olacak olan yeni hizmet binası inşaatını gezen konuk heyete Başkan Şükrü Genç binanın özelliklerini anlattı.

Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı rıhtımından alan tekne ile boğaz gezisi yapan heyete Sarıyer Halk Dansları Topluluğu gösteri yaptı.

Konuk heyet adına yemekte bir konuşma yapan Kuzey Ren Vestfalya Meclis Başkanı Carina Gödecke, zengin bir dostlukla, sevgiyle, açık yüreklilikle ve samimi duygularla karşılandıklarını söyleyerek başladığı konuşmasında, Sarıyer’de kısa zamanda edindikleri bilgiler neticesinde; doğru politika ve dürüst siyaset anlayışıyla karşılaştıklarını söyledi. Özellikle insan ve eğitim odaklı projelere yer verilmesinin burada bu işin doğru kişilerce yapıldığının en önemli kanıtı olduğunu sözlerine ekledi.

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü  Genç ve Başkan Yardımcıları  Kuzey Ren Vestfalya Meclis Başkanı Carina Gödecke’e ve diğer millet vekillerine hediyeler sundular.