Son Dakika Haberler

AYAZAĞALI ÇOCUKLAR TİYATRODA ŞENLİĞİ’NDE

AYAZAĞALI ÇOCUKLAR TİYATRODA ŞENLİĞİ’NDE
Okunma : 17 views Yorum Yap

imageAyazağa İlköğretim Okulu öğrencileri, Sarıyer Belediyesi Kültür Müdürlüğü tarafından bu yıl beşincisi düzenlenen Tiyatroda Şenliği kapsamında sahnelenen Neşeli Saatler oyununu izledi. Sarıyer Belediyesi’ne ait otobüslerle okullarından alınan öğrenciler Sarıyer Halk Eğitim Merkezi’nde yerlerini aldılar.

Tiyatro Yeni Çizgi oyuncuları tarafından sahnelenen, bir saatin çalışmasını sağlayan Guru, Matti, Roma ve Piti’nin başından geçenlerin anlatıldığı, grup halinde yapılan çalışmaların başarılarına vurgu yapan oyunu izleyen çocuklar, tiyatroya geldikleri için çok mutlu olduklarını ve başkan amcalarından bu tarz etkinlikleri sık sık yapmasını istediklerini belirttiler.

Eğlenirken öğrendiler

Ayazağa İlköğretim Okulu Rehberlik Öğretmeni Hasibe Saraç, “Çocukların sosyalleşmeleri açısından tiyatronun önemi büyük. Tiyatro zaten farklı bir düzeyde eğitim aracı. Özellikle ilkokul çocuklarının sosyalleşmeleri açısından çok önemli yer tutuyor. Bugün çocuklarımız tiyatroya geldikleri için çok mutlulardı. Okulumuzdan servisle alınıp, ücretsiz olarak gösterilen oyunu izlemeye geldik. Belediyemizin bu hizmetinden oldukça memnunuz.” dedi.

Tiyatro oyununu pür dikkat izleyen çocuklar hem eğlendi hem de verilen mesajlarla saatlerin çalışma mekanizmalarını ve sayıları yakından öğrendi