Son Dakika Haberler

HÜSEYİN ÇOŞKUN VEKALETİ ÇOCUKLARA VERDİ

HÜSEYİN ÇOŞKUN VEKALETİ ÇOCUKLARA VERDİ
Okunma : 109 views Yorum Yap


Sarıyer Belediye Meclis Başkan vekili Hüseyin Çoşkun Meclis üyeliğinde 3. dönemini yaşarken gelecek dönemler için yerine adam yetiştiriyor.
Meclis oturumunun “Çocuk Hakları Günü’ne” etkinliğine denk geldi.
Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde meclis salonunda “Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi” etkinliği nedeni ile öğrencilerin salonda düzenlemiş oldukları etkinliğinden dolayı Sarıyer Belediye Meclisi aynı binada balo salonda yoğun katılım ile gerçekleşti. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç etkinliğe katılması sebebi ile meclis toplantısına gelmedi.
Sarıyer Belediye Meclisi Aralık ayı ikinci oturumunu “Çocuk Hakları Günü’ne ” istinaden Mehmet Akif Ortaokulu öğrencileri Asiye Odabaş, Emre Erbaş, Samet Doğan meclis oturumunun açılışını gerçekleştirdiler.
Sabah saatlerinde gerçekleşen Grup toplantılarına iştirak eden Öğrenciler CHP grup toplantısına katıldılar, bir süre grup toplantısını yöneten ve gündem maddelerini tek tek meclis üyeleri ile değerlendiren öğrenciler, meclis üyelerinin maddeler üzerinden görüşleri ve komisyon raporlarını okuyarak grup kararı için oylamasını yaptılar.
Meclis toplantı salonuna geçerek, meclisi yönetmek için yerlerini alan öğrenciler Meclis Başkanı vekili Hüseyin Çoşkun’un direktifleri doğrultusunda resmi olarak açılışı gerçekleştirdiler.
Genç Meclis Başkanı Asiye Odabaş ve Meclis katipleri Emre Erbaş, Samet Doğan ile birlikte ilk olarak : Başkan vekili Meclis üyelerinin yoklama defterini imzalamalarını istedi, toplantıya gelmeyen meclis üyelerinin izinli sayılması teklifini oylamaya sunarak meclis üyeleri izinli sayılmış oldu, Açılış yoklaması tek tek okundu, ve çoğunluk sağlanması üzerine Aralık ayı ikinci oturumuna geçildi. Meclis Başkan Vekili Asiye Odabaş gündemde yer alan komisyonlardan gelen gündem maddelerini okudu, Komisyonda kalan maddeler için çalışmaların devam ettiğini bildirdi, oturumun İlk gündem maddesini tekrar okuyarak gündem dışı konuşma isteyen meclis üyelerinin konuşmalarını yapmak üzere kürsüye davet etti. Bu arada Genç meclis üyeleri yerlerini Meclis Başkan Vekili Hüseyin Çoşkun, meclis katibi Aysin Günen, Sevim Çelebiye yerlerini bırakarak görevlerini tamamladılar.
DUAYEN MECLİS BAŞKANI HÜSEYİN ÇOŞKUN
Sarıyer Belediye Meclisinde 3. dönemini yaşayan ve Sarıyer siyasetinin önemli isimlerinden Hüseyin Çoşkun, Standartların üstünde meclis üyeliği yaparak Türkiye’de tüm belediyelerde örnek olmaya devam ediyor.

3 dönem meclis üyeliği sürecinde 2 dönemdir aralıksız olarak (gelmediği gün hiç yok) bütün toplantıları yöneten Hüseyin Çoşkun, CHP Belediyeleri içinde “en kıdemli” meclis başkanı olarak farklı çalışma temposu ve bireysel projelerini hayata geçirmesi ile biliniyor. CHP Genel Merkezi Yerel Yönetimlerden Sorumlu her dönem millet vekillerinin en çok aradığı isim olması disiplinli görev anlayışı ile bütünleşiyor.

Siyasi çalışmalarını Sivil Toplum Kuruluşları, İlçe Milli Eğitim ve Kaymakamlık ile iç içe yürüterek, 2. döneminde gerçekleştirdiği okul projeleri ile Sarıyer Belediye tarihinde ilkleri başarması ile biliniyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in aynı zamanda Başkan vekili olan Hüseyin Çoşkun, Meclis üyeleri içinde ayrım yapmadan herkesle eşit mesafede ve her türlü projenin uygulamasındaki performansı ile takdir kazanıyor.
Bugün Sarıyer Belediye Meclisinde her yıl olduğu gibi iki kere çocuklara yerini veren Başkan vekili daha uzun yıllar Sarıyer’de bu enerji ile görev yapmaya devam edeceği, halkın istek ve taleplerini yerine getirecektir.

Foto: Tuncay Dağlı